امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۰۰:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91526
تاریخ انتشار: ۵ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۷
تعداد بازدید: 41
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علیرضا جزینی در حاشیه امضای تفاهمنامه همکاری مشترک با هلال‌احمر گفت: ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علیرضا جزینی در حاشیه امضای تفاهمنامه همکاری مشترک با هلال‌احمر گفت: یکی از برنامه‌های اصلی مبارزه با مواد مخدر استفاده از تمام ظرفیت‌های نظام است.

وی افزود: جمعیت هلال‌احمر با توجه به ظرفیت بالا و تعداد زیاد جوانان عضو این سازمان برای ما یک سازمان مهم محسوب شده و به همین علت برای دومین سال پیاپی تفاهمنامه همکاری‌های مشترک با هلال‌احمر را منعقد کردیم.

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر در مورد نحوه همکاری‌ها با هلال احمر گفت: جلسات متعددی برای تعیین نحوه همکاری برگزار شد و از آنجا که مأموریت اصلی ما پیشگیری از اعتیاد محسوب می‌شود، می‌خواهیم با استفاده از هلال احمر که با مردم ارتباط مستمر دارد مشارکت‌های اجتماعی را تقویت کنیم.

وی تصریح کرد: اکنون 4 دهم درصد دانش‌آموزان ما مصرف کننده مواد مخدر صنعتی هستند و این میزان در میان دانشجویان علوم پزشکی تحت نظارت وزارت بهداشت 1.1 درصد است.

جزینی تأکید کرد: در تحقیقات انجام شده مشخص شد که یکی از عوامل گرایش جوانان به مواد مخدر موضوع لذت‌جویی آنان است و ما باید برای افزایش نشاط اجتماعی در جامعه تلاش کنیم که در این زمینه هلال احمر می‌تواند کمک زیادی به ما کند.

به گفته وی، هلال‌احمر علاوه بر موضوع پیشگیری در حوزه درمان نیز وجود کرده و با استفاده از ظرفیت‌های خود به کمک ستاد مبارزه با مواد مخدر می‌آید آن چنان که دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر می‌گوید: بیش از 760 هزار نفر از معتادان کشور تحت پوشش خدمات این ستاد قرار گرفتند.

همچنین آمارهایی که جزینی اعلام کرد حاکی از کشف و ضبط 120 تن مواد مخدر و انهدام 60 کارگاه تولید شیشه طی 3 ماه نخست امسال است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها