امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۰۲:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91529
تاریخ انتشار: ۵ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۷
تعداد بازدید: 39
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس علی ربیعی در اختتامیه نخستین کنگره ملی توانبخشی مبتنی بر خانواده که عصر امروز در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، اظهار ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس علی ربیعی در اختتامیه نخستین کنگره ملی توانبخشی مبتنی بر خانواده که عصر امروز در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، اظهار داشت: دولت تدبیر و امید دولتی است که به هیچ عنوان بنا به پاک کردن صورت مسئله‌ها ندارد و برای حل هر مسئله‌ای اقدامات خوبی را انجام خواهد داد.

وی تصریح کرد: ما با فقر غذایی روبه‌رو هستیم و در این راستا دولت تدبیر و امید طرح حمایت از امنیت غذایی را برای افراد مبتلا به سوءتغذیه در نظر دارد که در این زمینه می‌تواند به 200 هزار کودک و همچنین مادران باردار اشاره کرد.

ربیعی گفت: ما با بی‌سوادی، زندگی سخت در حاشیه‌ها و روستاها و همچنین درآمد‌های بسیار کم روبه‌رو هستیم و باید تلاش کنیم در جهت رفع این مشکلات گام‌های خوبی را برداریم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه یکی از ویژگی‌های دولت تدبیر و امید به رسمیت شناختن واقعیت‌های اجتماعی است گفت: رفع محرومیت یک آرمان تمام نشدنی برای همه دولت‌ها محسوب می‌شود.

ربیعی خاطرنشان کرد: در همین زمینه دولت تدبیر و امید سیاست‌های رفاهی خود را تدوین کرده است که در این بخش فعالیت‌های بهزیستی بخش عمده‌ای از سیاست‌های رفاهی خواهد بود.

وی ادامه داد: فعالیت در حوزه درمان، بیمه‌های اجتماعی، بهزیستی، یارانه‌های نقدی و غیرنقدی، مبارزه با سیاست‌های محرومیت‌زدایی، بخش‌هایی از سیاست‌های رفاهی دولت تدبیر و امید محسوب می‌شود.

ربیعی افزود: دولت سیاست‌های رفاهی یکپارچه‌ای را در برنامه ششم در دستور کار خود قرار داده است و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان یکی از وزارتخانه‌های مرتبط با حوزه اجتماعی برنامه‌های متنوعی را در سال 93 در دستور کار خود قرار داده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تأکید کرد: بهزیستی یکی از سازمان‌هایی است که در سیاست‌های رفاهی دولت جایگاه ویژه‌ای را دارد.

ربیعی افزود: توسعه مشارکت‌های مردمی، گسترش NGO ها در حوزه‌های مختلف از جمله مددکاری و مددجویی و همچنین بردن بهزیستی به خانه‌ها یکی از برنامه‌های اصلی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سال جاری است.

ربیعی افزود: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به همراه سازمان بهزیستی تلاش دارد واگذاری کودکان را به خانه‌ها تسهیل ببخشد ضمن اینکه یکی دیگر از برنامه‌های بهزیستی بردن معلولان به خانه‌هایشان است که در این زمینه تسهیلاتی نیز برای خانواده‌ها در نظر گرفته شده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: اجرای طرح توانبخشی مبتنی بر خانواده یکی از اقدامات قابل قبول سازمان بهزیستی است که در مرحله اول 4 هزار و 500 نفر در این طرح شرکت کردند که در سال جاری تعداد این افراد به 9 هزار نفر خواهد رسید.

ربیعی در خصوص بازنگری لایحه حمایت از حقوق معلولان گفت: طی هفته آینده جلسه‌ای در این خصوص در کمیسیون اجتماعی دولت برگزار خواهد شد که پیش‌بینی می‌شود طی 3 جلسه این لایحه آماده و به هیأت وزیران فرستاده شود.
 
این کنگره با حضور همایون هاشمی رئیس سازمان بهزیستی کشور، حسینعلی شهریاری رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، عبدالرضا عزیزی رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس و همچنین مسعود پزشکیان عضو کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی برگزار شد

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها