امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۱۸:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 9153
تاریخ انتشار: ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۴۲
تعداد بازدید: 102
شهریار افندی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس‌ «توانا» با بیان اینکه نوسازی ناوگان برون‌شهری از جمله برنامه‌های مهم وزارت راه و ...

شهریار افندی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس‌ «توانا» با بیان اینکه نوسازی ناوگان برون‌شهری از جمله برنامه‌های مهم وزارت راه و شهرسازی است، اظهار داشت: در برنامه پنجم توسعه کشور، عمر ناوگان حمل و نقل جاده‌ای ‌باید در مجموع به 10 سال و متوسط با استانداردهای جهانی برسد.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور افزود: با نوسازی ناوگان راهداری اهدافی از جمله صرفه‌جویی و کاهش مصرف سوخت،‌ کاهش اثرات زیست محیطی و تولید آلاینده‌ها و کاهش هزینه‌ها و حتی زمان سفر، محقق می‌شود.

* افزایش تسهیلات نوسازی ناوگان کامیونی و اتوبوسی به 100 میلیون

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: امسال در بحث نوسازی ناوگان عمومی بین‌شهری تلاش کردیم که حداکثر تسهیلات‌ را در خرید اتوبوس و کامیون به 100 میلیون تومان افزایش دهیم.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور اضافه کرد: این تسهیلات با نرخ سود پایین و بازپرداخت 7 ساله است؛ بنابراین علاقمندان برای نوسازی ناوگان می‌توانند به ادارات کل حمل و نقل و پایانه‌ها مراجعه کرده و نسبت به تکمیل فرم‌های مربوطه اقدام کنند.

معاون وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای وجوه اداره‌ شده‌ای را در بانک مسکن قرار داده‌ است و از طرف همین بانک تسهیلات نوسازی ناوگان در بخش ناوگان اتوبوس، مینی‌بوس و کامیون برون‌شهری ارائه می‌دهد.

* تسهیلات 15 و 10 میلیون تومانی برای نوسازی ناوگان مینی‌بوس و سواری کرایه

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور اضافه کرد: همچنین برای مینی‌بوس‌ها و سواری‌ها میزان تسهیلات به ترتیب 15 میلیون و 10 میلیون تومان در نظر گرفته شده است که احتمال افزایش آن وجود دارد.

افندی‌زاده ادامه داد: این تسهیلات از طریق بانک مهر اقتصاد ایران با سود 4 درصد ارائه می‌شود که برای نوسازی این ناوگان در نظر گرفته شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: البته ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت وظیفه نوسازی ناوگان را در کشور برعهده دارد و کمک می‌کند تا نوسازی ناوگان به بهترین وجه اجرا شود.
انتهای پیام/ 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها