امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۴:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91531
تاریخ انتشار: ۵ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۷
تعداد بازدید: 30
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدمهدی قیامت در آستانه برگزاری همایش روز مبارزه با داروهای قاچاق و تقلبی با بیان این خبر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمدمهدی قیامت در آستانه برگزاری همایش روز مبارزه با داروهای قاچاق و تقلبی با بیان این خبر گفت: به طور قطع بر هیچکس پوشیده نیست بخش قابل توجهی از داروهایی که در بازار بسیار پررونق کشورمصرف می شوند تقلبی،قاچاق و ماهواره ای هستند که عوارض جدی و حتی جبران ناپذیری نیز به دنبال داشته و دارند.
 
رئیس انجمن بیهوشی و مراقبتهای ویژه کشور افزود: این داروها که به طور عمده در کارگاههای زیرزمینی هند،چین؛پاکستان و سایرکشورها و حتی برخی کشورهای اروپایی تولید و روانه بازار مصرف می‌شوند سودهای بسیار کلانی برای دست اندرکاران تولید و عرضه دارند.
 
وی ادامه داد: این در حالی است که به نظر می رسد پشت پرده ورود و توزیع این نوع محصولات دست های پنهانی وجود دارد که از مبادی خاص این قبیل دارو و محصولات را به بازار پرمصرف کشور می رسانند.
 
به گفته عضو هیأت مدیره نظام پزشکی تهران،داروهای تقلبی و قاچاق یکی از دغدغه های جامعه پزشکی و دست اندرکاران مربوطه به شمار می رود. در همین راستا از دستگاههای متولی در این زمینه انتظار می رود با این معضل به طور جدی برخورد کنند.چرا که داروهای قاچاق ،تقلبی و ماهواره‌ای سلامت جامعه را هدف قرار داده‌اند.
 
قیامت با انتقاد از عملکرد مسئولان سابق وزارت بهداشت و درمان به خاطر برخورد ضعیف با این ناهنجاری مهم تصریح کرد: به عنوان نمونه چند سال قبل پزشکان دریافتند نمونه تقلبی داروی پلاویکس که مخصوص بیماران خاص قلبی است و برای جلوگیری از لخته شدن خون مصرف می شود با همان مشخصات و بسته بندی راهی بازار کشور شده است که متأسفانه هیچ خاصیت دارویی نداشت و عوارض جدی نیز برای بیماران به دنبال داشت.
 
وی افزود: بلافاصله پس از اطمینان از این موضوع واکنش‌های سریع و اطلاع رسانی های لازم انجام شد تا اینکه داروهای تقلبی جمع آوری شد.حال آنکه متأسفانه این داروی تقلبی و سایر داروهای مشابه عوارض زیادی به مردم تحمیل کردند.
 
معاون آموزشی و پژوهشی نظام پزشکی تهران تأکید کرد: باید توجه داشت اگر در فرایند تولید داروهای بیولوژیک ؛ماده موثره یک ژن تغییرکند،دارو اثر عکس خواهد داشت و بسیارخطرناک خواهد بود.بنابراین به مردم توصیه می‌شود دارو و لوازم آرایشی و بهداشتی را فقط از داروخانه ها تهیه کنند و به هیچ عنوان مرعوب قیمتهای به ظاهر ارزان این محصولات در بازارهای زیرزمینی و ماهواره ای و مواردمشابه نگردند.
 
همایش مبارزه با داروهای تقلبی پنجشنبه پنجم تیر از ساعت 9 صبح تا 2 بعد از ظهر با حضور جمعی از مدیران سازمان غذا و دارو و کارشناسان امور دارویی کشور در مرکز همایشهای برج میلاد برگزار می شود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار