امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۵:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 9154
تاریخ انتشار: ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۴۲
تعداد بازدید: 140
به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بخشی از انتظارات بخش خصوصی ارتباطات و فناوری اطلاعات از رئیس‌جمهور ...

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، بخشی از انتظارات بخش خصوصی ارتباطات و فناوری اطلاعات از رئیس‌جمهور آینده توسط سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران اعلام شده است.

به زودی نیز فهرست کاملی از مطالبات و نیازهای بازار ICT توسط سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور منتشر خواهد شد.

بنابر اعلام این سازمان، در حال حاضر مهم‌ترین مشکل بخش خصوصی حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات چند متولی بودن صنعت ICT است به طوری که عدد نهادهای تصمیم‌گیر در این حوزه مانع از وحدت رویه شده است.

دومین مشکل، نبود بودجه معین برای ICT در دستگاه و سازمان‌ها است، به این معنی که به محض فشار بودجه‌ای از بودجه‌های 2 بخش صرف‌نظر می‌شود؛ یکی آموزش و دیگری ICT. این در حالی است که اگر سازمان‌ها برنامه مشخصی در حوزه ICT داشته باشند، همسو با آن، جریان ثابت و قابل اتکایی در بازار ICT شکل خواهد گرفت.

سومین خواسته بخش خصوصی ارتباطات و فناوری اطلاعات از رئیس‌جمهور آینده، کاهش تصدی‌گری دولت در بازار ICT است که این امر (افزایش سطح تصدی‌گری) اساساً مغایر با اصل 44 قانون اساسی است.
انتهای پیام/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها