امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۱۹:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91551
تاریخ انتشار: ۵ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۰۲
تعداد بازدید: 112
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «ایتارتاس»، «ویتالی چورکین» نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد شب گذشته ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «ایتارتاس»، «ویتالی چورکین» نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد شب گذشته در نشست شورای امنیت سازمان ملل اعلام کرد که دور بعدی مذاکرات نمایندگان ایران و گروه «1+5» در خصوص برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران در طول دو هفته از 2 الی 15 ماه جولای (11 الی 24 تیرماه) در وین برگزار خواهد شد.

طبق گفته‌های رئیس دوره‌ای شورای امنیت سازمان ملل، مرحله قبلی مذاکرات که در تاریخ 20 ژوئن (30 خرداد ماه) به پایان رسید، «بسیار سازنده» بود و تمایل همه طرفین شرکت کننده در مذاکرات برای ادامه تلاش‌های مشترک برای رسیدن به توافق در خصوص جزییات توافقنامه جامع نهایی را به خوبی نشان داد.

نماینده روسیه در سازمان ملل گفت: «در دور قبلی مذاکرات طرفین روی متن توافقنامه نهایی کار کردند و این تلاش در جریان دور آینده مذاکرات از 2 الی 15 جولای هم ادامه خواهد داشت.»

چورکین تاکید کرد که روسیه همچنان تمامی تلاش خود را بکار خواهد بست تا «پرونده هسته‌ای ایران» بطور کامل بسته شده و تحریم‌ها علیه تهران بطور کامل لغو گردد.
وی در بخش دیگری از اظهاراتش از گزارش اخیر کارشناسان تحریم سازمان ملل انتقاد کرد.
این کارشناسان، ماه گذشته با انتشار گزارشی مدعی شده بودند ایران به دور زدن تحریم‌‌ها ادامه می‌دهد اما در خلال برگزاری مذاکرات، خرید مواد هسته‌ای را کاهش داده است. 
چورکین از این کارشناسان خواست در نتیجه‌گیری‌ها و ارزیابی‌هایشان محتاطانه عمل کنند و از دادن اطلاعاتی که پشتوانه واقعی ندارند خودداری کنند.
وی با بیان اینکه گزارش این کارشناسان خارج از حیطه اختیارات بوده است از آنها خواست در گام نهایی توافق با ایران کارشکنی نکنند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها