امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۴:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91556
تاریخ انتشار: ۵ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۰۲
تعداد بازدید: 42
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، «سرتاج عزیز» مشاور امور بین‌الملل نخست وزیر پاکستان اعلام کرد: نیروهای ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، «سرتاج عزیز» مشاور امور بین‌الملل نخست وزیر پاکستان اعلام کرد: نیروهای امنیتی بدون هیچ تمایزی در وزیرستان شمالی علیه مواضع شبه نظامیان عملیات نظامی انجام می‌دهند.

داون امروز در گزارشی با اعلام این خبر آورد، سرتاج عزیز در نشست کمیته دائمی مجلس سنا در امور خارجه گفته است، هیچ تمایزی بین طالبان خوب و بد وجود ندارد و عملیات نظامی ارتش در سراسر منطقه وزیرستان شمالی انجام می‌شود.

وی در این نشست که به بررسی چشم انداز استراتژیک سیاست خارجی پاکستان پرداختند، ضمن رد کردن این ادعا که ارتش پاکستان از برخی از گروه‌های طالبان حمایت می‌کند، گفت: هیچ نیروی غیردولتی مورد حمایت ارتش نیست.

در همین حال، سرتاج عزیز ابراز امیدواری کرد که صلح پایدار در کشور پس از پایان عملیات نظامی ارتش در وزیرستان شمالی برقرار خواهد شد.

همچنین در این کمیته در مورد شورشیان مستقر در مناطق قبیله‌ای که در خاک چین اقدام به طراحی عملیات‌های تروریستی می‌کنند، ابراز نگرانی شد.

مشاور امنیت ملی نخست وزیر در ادامه گفت: دولت در حال دنبال کردن اهداف سیاست خارجی است که حفاظت امنیت پاکستان را دربر داشته باشد.

برخی کارشناسان بر این باورند که حمایت ارتش از برخی گروه‌های طالبان خوب باعث شده که تاکنون مناطق قبایلی پاکستان از حیث وجود شبه‌نظامیان پاک نشود و همچنین باعث قدرت گرفتن آنان در طول سال‌های اخیر شده است.

انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها