امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۲۱:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91578
تاریخ انتشار: ۵ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۲۳:۱۲
تعداد بازدید: 39
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، چهل و چهارمین ماراتن کنکور از امروز برای بیش از یک میلیون نفر آغاز شد، ...

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، چهل و چهارمین ماراتن کنکور از امروز برای بیش از یک میلیون نفر آغاز شد، امروز روز ریاضی‌ها بود، استرس چهره‌هایشان از نوع خداحافظی با خانواده‌ها هم پیدا بود ولی برق چشمان تمامشان نشان از توکل و امید داشت.

نگاه‌هایشان به محیط دانشگاه بیانگر آرزوهای ذهن و دلشان است.

 همه نسل‌هایی که در کنکور شرکت کردند، روز کنکور را هرگز فراموش نمی‌کنند، روزی که روز بیم و امید است، آن‌ها آمده‌اند تا محصول یک سال تلاششان را درو کنند.برای بسیاری از داوطلبان، این اولین کنکوری است که در آن شرکت می‌کنند. برخی شانس خود را برای کسب رتبه بهتر نسبت به سال یا سال‌های گذشته بار دیگر می‌آزمایند و برخی نیز مصداق واقعی ضرب‌المثل «ز گهواره تا گور دانش بجوی»، هستند.

* والدین چشم انتظار

با یک نگاه ساده به محوطه حوزه‌های امتحانی و مشاهده خانواده‌هایی که ساعت‌ها نگران در پشت درهای بسته سالن‌های امتحانی چشم انتظار فرزندان خود هستند و هر کدام به نوبه خود برای فرزندشان آرزوی موفقیت می‌کنند، می‌توان اهمیت کنکور و تاثیر آن بر زندگی داوطلبان و خانواده‌ها را دید.

یکی از مادران حتی در دانشکده آمار و انفورماتیک سازمان سنجش بیهوش شد تا جایی که اورژانس مستقر در دانشکده برای بهبودی‌اش دست به کار شد.

برخی از خانواده‌ها گویی به پیک نیک آمده‌اند و بساط چای و میوه پشت درب دانشگاه به راه است، پدر تسبیح به دست و مادر ذکر به لب به در دانشگاه زل زده‌اند تا فرزندشان با لب خندان از در خارج شود.

عده زیادی از مادران کنکوری‌ها در محوطه دانشگاه منتظر فرزندشان و در حال خواندن دعا برای موفقیت فرزندشان در کنکور بودند. آن‌ها نیز به اندازه خود داوطلب در طول این مدت استرس داشته‌اند و از هیچ گونه کمک و همراهی با فرزندشان در طول زمان درس خواندن دریغ نکرده‌اند.

* سالن آرامی که سرشار از ناگفته‌هاست

سالن کنکور بسیار آرام است تا جایی که صدای گام‌های مراقبان نیز تمرکز داوطلبان را بر هم می‌زند و برخی از آن‌ها برای لحظه‌ای چشم از برگه سوال بر می‌دارند تا بدانند صدا از کجاست ولی برخی حتی با صداها نیز به کار خود ادامه می‌دهند و حاضر نیستند زمان خود را حتی برای لحظه‌ای از دست بدهند.

برخی از داوطلبان یک سال است که شب و روز ندارند و استرس زیادی را تحمل می‌کنند، تا حدی که کارشان به پزشک و قرص‌های ضد استرس می‌کشد. برخی نیز ساعت برگزاری کنکور برایشان کمی زود است و با ساعت خوابشان تداخل پیدا می‌کند و ترجیح می‌دهند همان‌جا روی نیمکت چرتی بزنند.

در این میان عده‌ای از داوطلبان نیز هستند که اشتهای خوبی دارند و مقادیر زیادی خوراکی و نوشیدنی برای خود آورده‌اند تا در لحظه لحظه کنکور از خوردن آن‌ها بی بهره نباشند. برای برخی از داوطلبان آزمون سراسری به کیک و ساندیسش معروف است.

* نخستین سوال خانواده‌ها

آزمونی که یک سال برایش زحمت‌ کشیدند و استرس داشتند به پایان می‌رسد و داوطلبان از درب حوزه آزمون خارج می‌شوند.

نخستین سوالی که خانواد‌ه‌های نگران پس از خروج فرزندانشان از دانشگاه از آن‌ها می‌پرسند این سوال است: «چطور بود؟»

برخی کل آزمون را در یک جمله خلاصه می‌کنند و می‌گویند: « آسان بود».

یکی از داوطلبان سوالات کنکور را آب خوردن می‌داند و دیگری می‌گوید: برای کسی که درس خوانده بود سوالات راحتی مطرح شده بود.

داوطلب دیگری که خندان از در دانشگاه خارج می‌شود می‌گوید: سوالات مفهومی بود ولی برای سوالات عمومی وقت کمی داشتیم.

داوطلب دیگر کنکور حرف‌های دوستش را تائید می‌کند و می‌گوید: مطمئن بودم زبان را 100 در صد می زنم ولی زمان کمی داشتم و فرصت پاسخگویی به سوالات زبان نبود.

داوطلبان در مجموع از سوالات و از نحوه برگزاری آزمون راضی هستند ولی آنچه هنوز باقی مانده است استرس چهره‌های پدران و مادران است که درک آن با دیدن چهره‌هایشان کار سختی نیست.

آزمون سراسری بعدازظهر امروز نیز در گروه هنر ادامه یافت و گروه‌های علوم تجربی، زبان‌های خارجه و علوم انسانی جمعه و شنبه برای شرکت در آزمون در حوزه‌های سراسر کشور حاضر می‌شوند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها