امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۲۳:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 9158
تاریخ انتشار: ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۴۲
تعداد بازدید: 106
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی شرکت دخانیات، نجفیان اظهار داشت : در سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی شرکت دخانیات، نجفیان اظهار داشت : در سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی کارکنان شرکت دخانیات با افزایش تولید 110 درصدی سیگار در اردیبهشت سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل حماسه دیگری را خلق کردند، این درحالی است که در فروردین سال جاری نیز شرکت 66 درصد رشد تولید را تجربه کرده بود.

وی با تأکید بر اینکه افزایش تولید و ارتقاء کمی و کیفی تولیدات داخل به صورت مستقیم بر قاچاق تاثیر دارد، تاکید کرد: یکی از آمارهایی که در کشورمان همه ساله بر میزان آن افزوده می‌شود، قاچاق سیگار است که علاوه بر تبعات منفی و زیان باری که در بحث سلامت و بهداشت جامعه دارد در عرصه فعالیت‌های اقتصادی نیز به شدت مخرب و مسموم است.

بنابراین باید با تولید و ارتقاء کمی و کیفی محصول در صدد بسترسازی و ایجاد ظرفیت‌های جدید تولید باشیم تا با تکیه بر الگوها و فناوری های نوین تولیدی در ارتقای صنعت دخانیات و مبارزه با پدیده قاچاق، نقش اساسی و محوری را ایفا کنیم.

وی افزایش تولید محصولات دخانی، تجارت خارجی صنعت دخانیات کشور، گسترش و متنوع سازی بازارهای هدف برای سیگار ایرانی بر اساس استانداردهای روز دنیا را از برنامه های مهم کلان شرکت دخانیات دانست و تصریح کرد: به جرأت می‌توان گفت که بازار مصرف کشور بیش از 61 میلیارد نخ سیگار است و بالغ بر 30 درصد آن در اختیار قاچاق است.

وی در خصوص افزایش تعرفه فروش محصولات دخانی و هم چنین عوارض 20 ریالی به ازای هر نخ سیگار وارداتی، گفت: خیلی افراد اذعان داشتند که با افزایش قیمت سیگار، مصرف کننده گرایشی به سمت آن نخواهد داشت که متاسفانه نه تنها مصرف کاهش نیافت بلکه هم واردات و هم تولید ملی تحت الشعاع آن قرار گرفته و بازار مصرف نیز در حد 60 درصد در اختیار قاچاق قرار گرفت و درآمد ملی پیش بینی شده در بودجه نیز از محل تولید و واردات کالای دخانی نیز محقق نشد.

نجفیان با بیان اینکه ایران یکی از دو کشور دنیا است که بالاترین میزان قاچاق سیگار را داراست، تصریح کرد: ایران نیم درصد از سهم بازار جهانی فروش دخانیات و رقمی در حدود 30 درصد بازار مصرف داخل کشور را در اختیار دارد، این در حالی است که نوک پیکان حمله به سوی این شرکت است که متأسفانه یک تصمیم کارشناسانه و اقتصادی برای 70درصد دیگر مدنظر نبوده است اما امروز در تلاشیم تا حضور خود را در سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی در مقیاس گسترده ای در این بازار ارتقاء بخشیم که  این امر نیازمند حمایت گسترده نهادهای ذی‌ربط است.

نجفیان با بیان اینکه کوتاهی در تأمین نیاز بازار مصرف باعث افزایش قاچاق خواهد شد، تأکید کرد: بیش از یک سوم تجارت بین‌المللی سیگار یعنی میلیاردها دلار در سال به طور مستقیم و غیرمستقیم از راه غیرقانونی و با فرار از پرداخت عوارض گمرکی و مالیات صورت می‌گیرد.

به گفته وی، این واقعیت موجب کاهش قیمت و افزایش تقاضای سیگار و همچنین زیر سؤال رفتن قوانین مالیاتی مربوط به سیگار که در جهت کاهش مصرف آن وضع شده‌اند، می‌شود.

مدیرعامل شرکت دخانیات با ابراز رضایت از قانونمند شدن و ساماندهی فروش تنباکوی زرد طلایی اصفهان، تأکید کرد: با ایجاد دفتر فروش این محصول منحصر به فرد کشور، منافع مالی شرکت دخانیات تأمین می‌شود و دست واسطه هایی که در داخل کشور این محصول را ارزان کرده و آن را چندین برابر قیمت در بازار لبنان به فروش می‌رساندند، کوتاه خواهد شد.

وی از درخواست برخی از کشورها برای ایجاد دفاتر فروش کالای دخانی ایران خبر داد و گفت: چین، عراق، کویت و برخی از کشورهای دیگر خواهان نمایندگی فروش کالای دخانی ایران هستند که نتیجه آن پس از بررسی به زودی نهایی خواهد شد.

وی افزود: همزمان با هفته بدون دخانیات، تمام خطوط تولید شرکت دخانیات در سراسر کشور یک روز تمام تعطیل خواهند بود.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها