امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۰۸:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91592
تاریخ انتشار: ۶ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ مراسم اختتامیه هشتمین گردهمایی اتحاد دانشجویان جهان اسلام صبح امروز ...

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ مراسم اختتامیه هشتمین گردهمایی اتحاد دانشجویان جهان اسلام صبح امروز (پنجشنبه) با حضور 40 دبیر کل از 14 تشکل دانشجویی جهان اسلام با سخنرانی آیت‌الله اراکی دبیر کل مجمع تقریب مذاهب اسلامی در هتل سیمرغ برگزار شد.

در این مراسم ابتدا آیت‌الله اراکی پیرامون اهمیت سبک زندگی و مسئولیت دانشمندان جهان اسلام در برابر پاسخگویی به چالش‌های پیش روی جهان اسلام به سخنرانی پرداخت.

وی همچنین درخصوص سبک زندگی نیز گفت: سبک زندگی همان چیزی است که جوامع را می‌سازد و اگر ما خواستار تغییر جهان و اصلاح جوامع خودمان هستیم باید به سبک زندگی بهتری دست پیدا کنیم و سبک زندگی‌ای مورد پسند است که بتواند آرمان جامعه انسانی را بهتر تامین کند.

دبیر کل مجمع تقریب مذاهب اسلامی با اشاره به معانی مختلف موجود از علم گفت: گاهی در تعریف علم گفته می‌شود مطلق دانایی منظور است و گاهی هم از آن به علم ابزاری تعبیر می‌شود اما معنای دیگر علم چیزی است که از آن به عرفان یا معرفت تعبیر می‌شود.

وی ادامه داد:‌ کسانی که علم معرفتی دارند از دیگر معانی علم می‌توانند بهترین استفاده را ببرند و نوع بهتر سبک زندگی را به وجود آورند که البته تمدن غرب تعریف سوم از علم را که اساسی‌ترین نوع علم است تحقیر کرده‌اند و بمب‌‌های اتم را دانشمندانی برای بشریت به ارمغان آوردند که از نوع سوم علم بی‌بهره‌اند.

آیت‌الله اراکی در پایان سخنان خود با اشاره به لزوم تلاش دانشجویان جهان اسلام برای حل مشکلات جوامع اسلامی گفت: اگر ما نتوانیم علم بنیادین را پایه‌گذاری کنیم و پاسخ‌های منطقی نسبت به پرسش‌هایی که درباره آن علم وجود دارد ندهیم به هیچ وجه نمی‌توانیم علم مفیدی به بشریت عرضه کنیم.

در ادامه این مراسم دبیر کل مجمع اتحاد دانشجویان اسلام با اشاره به اهداف برگزاری چنین مراسمی گفت: تلاش ما این است تا برگزاری چنین جلساتی مشکلات جهان اسلام را بررسی کنیم و بتوانیم راهکار خوبی برای حل آنان ارائه دهیم.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار