امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 24
۱۳:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91600
تاریخ انتشار: ۶ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
منصور حقیقت‌پور نماینده مردم اردبیل و نایب رئیس دوم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان ...

منصور حقیقت‌پور نماینده مردم اردبیل و نایب رئیس دوم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به عملکرد قوه قضاییه در دوران حضور آیت‌الله آملی‌لاریجانی، اظهار داشت: یکی از ویژگی‌ها و محسنات قوه قضاییه «استقلال قوه قضاییه» است.

وی با بیان اینکه پایه، اساس، فکر، اندیشه و رفتار قوه قضاییه بر پایه توسعه و عدالت است، افزود: عملکرد قوه قضاییه در سال‌های اخیر و در دوران ریاست آیت‌الله لاریجانی ویژگی «استقلال قوه قضاییه» را بیشتر نشان داده ولی به نظر می‌رسد قوه قضاییه برای اینکه بتواند تکیه‌گاه مظلومان و محرومان جامعه و برقرارکننده عدل و داد در کشور باشد، می‌بایست تلاش مضاعفی داشته باشد تا یک قوه قضاییه سالم، قوی و کارآمد در کشور داشته باشیم.

این عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه تصریح کرد: به نظر می‌رسد تا رسیدن به به این هدف هنوز کار زیادی داریم و باید تلاش زیادی انجام دهیم تا اگر به کسی ظلم شد، او بتواند به قوه قضاییه تکیه کند.

وی تأکید کرد: به نظر می‌رسد یکی از مشکلات قوه قضاییه کشورمان گرفتاری در منظومه اداری طولانی است، باید افراد سال‌ها وقت بگذارند تا بتوانند به حقشان برسند که این امر خیلی مناسب نیست.

حقیقت‌پور در پایان خاطرنشان کرد: کار قوه قضاییه در سرعت عمل و دقت عمل است، اگر قوه قضاییه بتواند این دو موضوع در چارچوب رفتار خود قرار دهد، می‌تواند تکیه‌گاهی برای مظلومان و محرومان جامعه و همچنین بازدارنده همه متجاوزان به حقوق مردم باشد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها