امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۸:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91604
تاریخ انتشار: ۶ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم،‌ آیت‌الله جعفر سبحانی عصر امروز در دیدار وزیر نیرو با اشاره به اینکه انفاق سنتی تکوینی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم،‌ آیت‌الله جعفر سبحانی عصر امروز در دیدار وزیر نیرو با اشاره به اینکه انفاق سنتی تکوینی است، گفت: حتی در انفاق به عنوان کاری حسنه، اسراف حرام و ناپسند شمرده شده و باید در این بخش نیز اعتدال رعایت شود.

وی با اشاره به اینکه اسراف کردن در مصرف آب حرام است، اظهار کرد: علما و مسئولان باید از طریق رسانه‌ها در این زمینه به مردم اطلاع رسانی لازم را داشته باشند چرا که اسراف در مصرف آب همچون دیگر گناهان مانند دروغ حرام است و حتی گناه آن بیشتر است چرا که با دروغ یک نفر متضرر شده ولی در صورت اسراف آب حیات جامعه به خطر می‌افتد.

این مرجع تقلید در ادامه با اشاره به اینکه باید جنبه دینی حرمت اسراف برای مردم گفته شود، ادامه داد: باید با تلاش گسترده صرفه‌جویی به فرهنگی عمومی تبدیل شود.

وی با اشاره به اینکه مردم تا زمانی که گرفتار نشوند قدر نعمت‌ها را نمی‌دانند، اضافه کرد:‌ باید الگوی مصرف را تغییر دهیم زیرا اسراف حرام است.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به مشکلات موجود در بخش کشاورزی و کمبودها در بخش آب بیان کرد: باید محصولاتی کشت شود که نیاز کمتری به آب دارند و این مسئله باید به مردم هم گفته شود.

وی با تاکید بر اینکه آبیاری قطره‌ای باید مورد توجه قرار گیرد، یادآور شد:‌ استفاده از روش آبیاری قطره‌ای از اسراف آب جلوگیری می‌کند.

آیت‌الله سبحانی با اشاره به اینکه باید برای بارش باران دست به دعا برداشته و نماز باران بخوانیم، اظهار کرد: امروز در کشور با کاهش جمعیت روبه‌رو هستیم در حالیکه نیروی جوان عامل آفرینش فکر، صنعت و ثروت است.

وی با اشاره به اینکه کشور ما رو به پیری می‌رود و خطر کاهش جمعیت در کشور جدی است، اضافه کرد: شعار فرزند کمتر زندگی بهتر خلاف اسلام است و سخنان رهبر معظم انقلاب درباره ضرورت افزایش جمعیت نیز برای همگان حجت است.
انتهای پیام/2258/ر30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها