امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۵:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91610
تاریخ انتشار: ۶ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 28
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، یونسکو مدارس مرتبط با این سازمان در ایران را برای ارتقای کیفیت آموزش و ...

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، یونسکو مدارس مرتبط با این سازمان در ایران را برای ارتقای کیفیت آموزش و ترویج صلح و دوستی در جهان اعلام کرد.

سابقه تشکیل مدارس مرتبط با یونسکو در ایران به اواخر سال 1381 بر می‌گردد که مکاتبات و هماهنگی‌ها و تبیین ضرورت ایجاد شبکه‌ای از این مدارس در کشور از سوی نمایندگی ثابت جمهوری اسلامی ایران در یونسکو و کمیسیون ملی یونسکو، با دفتر همکاری‌های علمی و بین‌المللی وزارت آموزش و پرورش انجام شد و در نهایت با تصویب وزیر وقت آموزش و پرورش در سال 1382، هجده باب مدرسه در سطح کشور (10 مدرسه در تهران، 2 مدرسه در استان اصفهان، 2 مدرسه در استان آذربایجان شرقی، 2 مدرسه در استان خراسان و 2 مدرسه در استان فارس) به شبکه مدارس مرتبط با یونسکو پیوست و سپس این مدارس به یونسکو معرفی شد.

در این مدارس، ضمن آموزش مفاهیمی مانند صلح و تفاهم در سطح ملی، محلی و بین‌المللی، احترام متقابل، پرهیز از خشونت، شناخت حقوق خود و رعایت حقوق دیگران، حفظ محیط‌ زیست و میراث فرهنگی، تشنج‌زدایی و حل مسائل از راه‌های صلح‌آمیز، مبارزه با فقر و بی‌سوادی، حفظ هویت فرهنگی و توسعه پایدار، دانش‌آموزان با کمک مربیان، چکیده آموخته‌هایشان را در قالب طرح‌های کوچک به صورت فعالیت‌های فوق برنامه به اجرا می‌گذارند.

*اسامی مدارس مرتبط با یونسکو در ایران
تهران
1- دبیرستان هاجر
2- دبیرستان امام مهدی
3- مدرسه ابتدایی عدالت
4- مجتمع آموزشی شهید مهدوی
5- مدرسه راهنمایی دکتر محمود افشار
6- دبیرستان شهید ایرج رستمی
7- مدرسه ابتدایی ایمان
8- دبیرستان نیکان
9- مدرسه راهنمایی شهید مطهری
10- مدرسه راهنمایی محمد عاصمی
اصفهان
1-دبیرستان محبوبه دانش
2-مدرسه راهنمایی شهید اژه ای
مشهد
1- دبیرستان آینده سازان
2- دبیرستان شهید هاشمی نژاد
شیراز
1- دبیرستان حضرت معصومه
2- مدرسه راهنمایی آصف
تبریز
1- مدرسه راهنمایی قدسیه
2-دبیرستان فرهنگ

به گزارش فارس، این شبکه در سال 1953 به منظور انجام و هدایت فعالیت‌ها در سطوح ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی در خصوص بهبود کیفی آموزش به ویژه ابعاد فرهنگی و اخلاقی مربوط به آموزش از طریق توسعه رویکردها، روش‌ها و داده‌های مؤثر آموزشی تشکیل شد. اکنون 7900 نهاد آموزشی از 176 کشور جهان در این شبکه عضویت دارند. اعضای این شبکه شامل مدارس کشورهای عضو یونسکو از سطوح ابتدایی تا متوسطه و نهادهای مربوط به معلمان و حوزه‌های مختلف آموزشی در سطوح رسمی و غیررسمی‌اند.

شبکه مدارس مرتبط با یونسکو طرح‌هایی را در سطوح منطقه‌ای و بین‌المللی با موضوع‌هایی مانند صلح، حقوق بشر، حفظ میراث طبیعی و جهانی، گفت‌وگوی بین فرهنگی، حفظ محیط زیست، آموزش بازدارنده در برابر مواد مخدر و ... اجرا می‌کند و سطح دانش و درک دانش‌آموزان را در باره مسئولیت‌‌های یونسکو و مسائل و موضوعات روز جهانی ارتقا می‌بخشد.

به دلیل تبادل اطلاعات و مراودات منطقه‌ای و بین‌المللی معلمان و دانش‌آموزان این شبکه، به فرصت‌های متعددی از کار و مطالعه، فراتر از نهاد مدرسه و کلاس خود دست می‌یابند و با رویکردها، روش‌ها و داده‌های آموزشی جدید در چارچوب آموزش کیفی همگانی آشنا می‌شوند. دانش‌آموزان از طریق همکاری و همفکری، تجربیات و آگاهی‌های خود را افزایش می‌دهند تا به ساختن جهانی با صلح و امنیت بیشتر کمک کنند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها