امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۲۱:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91614
تاریخ انتشار: ۶ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرنگار انتظامی فارس، بان کی‌مون دبیرکل سازمان ملل متحدد به مناسبت روز جهانی مبارزه با مواد مخدر و قاچاق غیرقانونی آن پیامی منتشر کرد. در ...

به گزارش خبرنگار انتظامی فارس، بان کی‌مون دبیرکل سازمان ملل متحدد به مناسبت روز جهانی مبارزه با مواد مخدر و قاچاق غیرقانونی آن پیامی منتشر کرد. در این پیام آمده است، سوء مصرف مواد مخدر و قاچاق غیرقانونی آن نتایج فجیعی برای به ثمر رساندن تلاش‌های جهان به منظور ارائه توفیق و برابری بیشتر برای همه دارد.

وی گفت: هر ساله قریب به 200 هزار مرگ قابل پیشگیری به دلیل مصرف بیش از اندازه مواد مخدر رخ می‌دهد و مواد مخدر بذر خشونت جنایی را گسترش و نهادهای اساسی دولتی را تضعیف می‌کند.

دبیرکل سازمان ملل در این پیام تصریح کرد: کشورهای برون آمده از درگیری با رهایی‌یافته از سقوط در اقتصاد رو به زوال می‌توانند هنگامی که مواد مخدر در مرزهایشان به وفور یافت شود، درهم بشکنند و سازمان ملل متحد با تلاش در زمینه حفظ صلح، اجرای قانون، سلامت، حقوق بشر و سایر حوزه‌های مرتبط قویاً متعهد به کمک به آنها برای مبارزه با مواد مخدر و جلوگیری از پخش آن است.

بانکی‌مون خاطرنشان کرد: در این روز جهانی مبارزه با مواد مخدر و قاچاق غیرقانونی آن اینجانب جامعه بین‌المللی را ترغیب می کنم تا تلاش خود را برای مبارزه با مواد مخدر به عنوان عنصری صحیح جهان ایجاد آیند‌ه‌ای امن و پایدار تقویت کنند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار