امروز : پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 21
۱۶:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91620
تاریخ انتشار: ۶ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 18
اسماعیل قدیمی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس با تأکید بر ضرورت تغییر گفتمان روزنامه‌نگاری در کشور، اظهار داشت: متأسفانه در برخی موارد قلم روزنامه ...

اسماعیل قدیمی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس با تأکید بر ضرورت تغییر گفتمان روزنامه‌نگاری در کشور، اظهار داشت: متأسفانه در برخی موارد قلم روزنامه نگاران و سبک نوشتاری آنها حکومت را آزار می‌دهد.

استاد علوم ارتباطات با بیان اینکه سبک نوشتاری به حالت انتقاد علمی و همچنین آماری و تحلیلی در عرصه روزنامه‌نگاری کشور آن طور که باید رعایت نمی‌شود، افزود: متأسفانه بیان انتقادات خصمانه است.

وی با اعلام اینکه در حال حاضر بیان بیشتر روزنامه‌نگاران عامیانه بوده، ادامه داد: باید نقد علمی، آماری و تحلیلی در حرفه روزنامه‌نگاری کشور تبیین شود.

وی ادامه داد: البته درباره شرایط موجود باید گفت که نظام آموزش روزنامه‌نگاری در دانشگاه‌ها آن طور که باید تعریف نمی‌شود و در این زمینه دانشگاه‌ها مقصر هستند.

قدیمی اضافه کرد: روزنامه‌هایی که نمی‌توانند استقلال حرفه‌ای داشته باشند به دلیل ضعف تئوریک و عدم پشتوانه علمی است.

این استاد علوم ارتباطات با بیان اینکه هم‌اکنون در دانشگاه‌ها کتب خارجی در حوزه روزنامه‌نگاری ترجمه می‌شود، یادآور شد: در این باره تولید علمی در کشور نداریم.

وی خاطرنشان کرد: البته در این میان وسایل ارتباط جمعی در فرهنگسازی و تبلیغ ارزش‌های روزنامه‌نگاری مقصر هستند به طوری که نتوانستند به خوبی و با بیان قوی و همچنین استمرار تبلیغی روزنامه‌خوانی را در میان مردم ترویج کنند.

انتهای پیام/ 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها