امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۰۹:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91622
تاریخ انتشار: ۶ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 25
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، غلامعلی عکاشه امروز در کنفرانس ماهانه انجمن جراحان ارتوپدی با موضوع ارتوپدی اطفال گفت: تغییراتی کمی در ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، غلامعلی عکاشه امروز در کنفرانس ماهانه انجمن جراحان ارتوپدی با موضوع ارتوپدی اطفال گفت: تغییراتی کمی در تعرفه‌های درمانی از سال 84 تا 88 را شاهد بودیم اما از سال 88 تاکنون تغییرات تعرفه‌ها محسوس نبوده است.

وی افزود: نرخ خدمات دولتی در این سال‌ها 15 برابر شد اما نرخ خدمات پزشکی بدون تغییر باقی ماند در حالی که پزشکان نیز احتیاج به رفاه دارند.

عکاشه گفت: قرار شده مبنای کدگذاری تعرفه ارتوپدی بر اساس تعرفه سال 84تعیین شود چرا که تعرفه سال 84 اجرایی نشد اما به اعتقاد پزشکان عادلانه‌تر بوده است.

رئیس انجمن ارتوپدی ایران ادامه داد: جامعه پزشکی در حال تغییرات بنیادین است و به همین دلیل نیاز به همبستگی در این جامعه وجود دارد.گواهی عملکرد ما انقلاب، جنگ و عوارض پس از آن است.

عکاشه افزود:متأسفانه مدتی است که به دلایل شخصی یا اجتماعی جامعه پزشکی مورد هجمه‌های اخلاقی قرار گرفته و در رسانه‌های عمومی نمود پیدا کرده است.

وی تصریح کرد: بنا به دلایلی حرمت پزشکان در نزد جامعه در حال کاهش است البته قبول داریم که برخی از پزشکان ممکن است در مسائل اخلاقی و مادی عاقلانه و عادلانه رفتار نکنند. با این وجود متأسفانه ما را به عنوان بازار بورس تولید پول نگاه می‌کنند.

عکاشه گفت: ‌اداره مالیات به ما فشار می‌آورند و مانند صنف‌های دیگر بازار مثل طلافروشی‌ها و میوه‌فروش‌ها ما را بنگاه مالیاتی می‌‌بینند در حالی که 75 درصد خدمات ما انسانی است و این توهین به جامعه پزشکی است.

رئیس انجمن ارتوپدی ایران از انعقاد همکاری انجمن ارتوپدی با پژوهشکده رویان خبر داد و گفت: استفاده از سلول‌های بنیادین در حوزه ارتوپدی مانند سایر حوزه‌ها در دستور کار قرار گرفته است تا از این طریق از سلول‌های بنیادین غضروف استفاده شود.

وی گفت: به این ترتیب سلول‌های بنیادین غضروف روی سلول‌هایی که تحریک‌پذیر هستند تزریق می‌شود تا زایش دوباره پیدا کنند. از این روش برای جوش خوردن استخوان‌ها و شکستگی استخوان استفاده خواهد شد.

عکاشه ادامه داد:‌ در بخش ارتوپدی به دنبال همکاری‌های جدید با پژوهشکده رویان هستیم قرارداد اولیه آن منعقد شده البته برای تأمین امکانات مادی و تدارکات پزشکی شرایط سختی را داریم.

رئیس انجمن جراحان ارتوپدی ایران گفت: در بخش ارتوپدی تومورهای استخوانی بدخیم، خوش‌خیم و مابین آنها وجود دارد که از سلول‌های بنیادین غضروف برای تومورهای خوش‌خیم و پیوند استخوان می‌توان استفاده کرد.

عکاشه گفت: تومورهای استخوانی بیشتر در استخوان‌های بلند، ران و ساق مشاهده می‌شود و در استخوان‌های پهن‌شکل بدن مانند لگن نیز دیده شده است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها