امروز : چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 17
۱۵:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91623
تاریخ انتشار: ۶ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از زاهدان، حجت الاسلام والمسلمین علیرضا امینی پیش از ظهر امروز در همایش گرامیداشت هفته قوه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از زاهدان، حجت الاسلام والمسلمین علیرضا امینی پیش از ظهر امروز در همایش گرامیداشت هفته قوه قضائیه و شهدای هفتم تیر در سالن اجتماعات نهاد رهبری در امور اهل سنت زاهدان اظهار داشت: باید تلاش شود تا جمعیت قضایی استان به سمت جمعیت قضایی پایدار سوق پیدا کند.

وی با تاکید بر توجه به رشته حقوق در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی گفت: در سیستان و بلوچستان باید دانش حقوق جدی گرفته شود و دانشجویان برای منصب قضا پرورش پیدا کنند.

امینی بیان کرد: دستگاه قضا از خروجی دانشگاه و حوزه استفاده می‌کند و با توجه به اینکه در سطح استان سیستان و بلوچستان تعداد قضات بومی اندک است باید از بین دانشجویان رشته حقوق خروجی قاضی داشته باشیم.

معاون آموزش و تحقیقات قوه قضاییه با تاکید بر بالا بردن طول ماندگاری قضات در استان گفت: کارکرد قوه قضاییه به قضات آن بستگی دارد که هرچه به قضات توجه شود کارکرد دستگاه ارتقا می‎یابد.

وی در ادامه بر هماهنگی و همکاری سایر قوا تاکید کرد و گفت: توجه دادن مخاطبان دستگاه‌های دیگر به دستگاه قضا امری مهم و اجرای عدالت مستلزم استقلال قاضی است.

امینی گفت: سال گذشته نزدیک به 200 هزار پرونده در دستگاه قضایی سیستان و بلوچستان رسیدگی شده که 50 هزار از این پرونده‌ها مربوط به شوراهای حل اختلاف بوده است.

وی گفت: تلاش برای ایجاد امنیت عمومی در دستگاه قضایی در حال انجام است و با توجه به نقش و جایگاه قاضی باید این جایگاه در سطح جامعه حفظ شود.

معاون آموزش و تحقیقات قوه قضاییه گفت: همکاری و همیاری همه دستگاه‌ها باید معطوف به این شود که شاخص‌های پیشرفت و کارآمدی ارتقا یابد.

انتهای پیام/75005/غ30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها