امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۲۳:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91626
تاریخ انتشار: ۶ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 18
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اصفهان، مسعود سلطانی‌فر ظهر امروز پس از بازدید از روند مرمت گنبد مسجد امام اصفهان در جمع ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اصفهان، مسعود سلطانی‌فر ظهر امروز پس از بازدید از روند مرمت گنبد مسجد امام اصفهان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: باید تعداد موزه‌های ایران بیش از تعداد فعلی باشد، علی‌الخصوص موزه‌هایی که توسط بخش مردمی و خصوصی اداره می‌شود.

وی از توجه به بخش توسعه موزه‌ها به عنوان اولویت سازمان گردشگری و سیاست‌های دولت تدبیر و امید خبر داد و با اشاره به افتتاح موزه مردم‌شناسی شرق اصفهان در پیش از ظهر امروز گفت: موزه مردم‌شناسی شرق اصفهان حاصل زحمت مردم بخش محمدآباد بود که در اشل و قد و قامت خود بسیار ارزشمند است البته جای کار بیشتری را می‌طلبد.

معاون رئیس جمهور تصریح کرد: احیا و مرمت بخشی از بنای تاریخی و هویتی مثل موزه مردم‌شناسی شرق ثمره نوع تفکر و توجه به قدمت و هویت تاریخی کشور توسط مردم است.

وی افزود: باید فرهنگ توسعه موزه‌ها و جمع‌آوری اشیاء و آثار هنری که دارای هویت قدیمی و تاریخی است در بین مردم افزایش یابد.

سلطانی‌فر در ادامه سخنان خود پیرامون بیان آخرین آمار گردشگران و توضیح روند برنامه‌ریزی دولت برای توسعه صنعت گردشگری ابراز کرد: با رویکرد خوبی که دولت تدبیر و امید داشته است رغبت و میل گردشگران خارجی به ویژه مردم شرق دنیا قابل محسوس بوده است.

رئیس سازمان گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی کشور در ادامه از رشد 215 درصدی ورود گردشگران خارجی به کشور در سه ماهه نخست سال نسبت به سه ماهه نخست سال گذشته خبر داد و اضافه کرد: امیدوار هستیم با توجه به تأکیدات و توجه هیئت دولت و شخص رئیس‌جمهور توریست‌هایی که با تور وارد ایران می‌شوند در ماه‌های آتی افزایش چشمگیری داشته باشد.

وی گفت: کمبود هتل‌های 4 و 5 ستاره از جمله مشکلات پیش‌روی سازمان گردشگری و دولت است که امیدواریم با تلاش‌ها و برنامه‌ریزی‌های مدنظر در سه تا چهار سال آینده با کمک صندوق توسعه ملی این مشکل را جبران کنیم.

سلطانی‌فر تأکید کرد: میزان ظرفیت کشور ایران با توجه به پتانسیل‌های زیاد از لحاظ گردشگری طبیعی و تاریخی تعداد هتل‌های پذیرای گردشگران خارجی با استانداردهای جهانی باید بسیار بیشتر از این باشد.

معاون رئیس جمهور اظهار کرد: ما باید در پایان برنامه 1404 میزان 20 میلیون گردشگر با ورود حدود 25 میلیارد دلار سرمایه را به کشور داشته باشیم.

سطانی‌فر گفت: متأسفانه در حال حاضر شرایط میزبانی ایران برای جذب گردشگران خوب نیست و با گذشت زمان حدود 8 سال از برنامه 20 ساله امروزه تنها موفق به جذب 4.5 میلیون گردشگر در سال را شده‌ایم.

رئیس سازمان گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی کشور خاطرنشان کرد: قطعاً رسیدن ظرفیت جذب گردشگر از 4.5 میلیون به 20 میلیون نفر در 11 سال باقی مانده از برنامه 20 ساله کار سخت و دشواری است و جا دارد در این زمان فرصت را مغتنم شمرده و از همه سرمایه‌گذاران بخش خصوصی برای ورود به عرصه توسعه صنعت گردشگری دعوت به عمل آورم.

رئیس سازمان گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی کشور در پایان از اراده و تصمیم دولت برای سرعت‌ بخشیدن به رشد و توسعه بخش گردشگری خبر داد.

انتهای پیام/63030/صا40/پ3003
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها