امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۹:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 9163
تاریخ انتشار: ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۴۲
تعداد بازدید: 121
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، سید شمس الدین حسینی وزیر امور اقتصادی و دارایی در جمع کارکنان سفارت ایران ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، سید شمس الدین حسینی وزیر امور اقتصادی و دارایی در جمع کارکنان سفارت ایران در تاجیکستان و انجمن مهندسان صدور خدمات فنی و مهندسی کشورمان با اشاره به این که اقتصاد امروز اقتصادی مبتنی بر علم و دانش است، خاطرنشان کرد که تلاش غرب برای ایجاد محدودیت پیشرفت ایرانی‌ها است.

حسینی افزود: اگر چه توجه دولت به بحث خدمات فنی و مهندسی و در اختیار گرفتن پروژها است، ولی تلاش بر این است که پروژه‌ها به دست کسانی انجام شود که دارای پشتوانه مالی باشند.

وی با بیان این که ایران خود را با تاجیکستان و ترکمنستان از یک پیکر می‌داند، تصریح کرد که انجام پروژه‌های فنی و مهندسی در قرابت ما موثر است.

«علی اصغر شعردوست» نیز در این مراسم با اشاره به احترام ویژه تاجیکان به ایران و ایرانی، گفت که تاجیکستان اولویت انجام پروژه‌های خود را به پیمانکاران ایرانی می‌دهد.

«کیانفر» مدیر عامل شرکت مهندسی مهرآباد و پیمانکار ساختمان جدید سفارت جمهوری اسلامی ایران، نیز با بیان این که کشورمان سهم اندکی در بازار رقابت دنیا به خود اختصاص داده، خاطرنشان کرد که حمایت دولت از بخش خصوصی در افزایش این سهم موثر است.

دولتشاهی عضو هیئت مدیره انجمن صدور خدمات فنی و مهندسی ایران و نماینده فدراسیون مهندسی کشورهای اسلامی، گفت: طرح و اجرای موضوع جایزه صادراتی که برای ایجاد بازار رقابت در عرصه فعالیت مهندسان در خارج از کشور صورت گرفت، سبب سیر صعودی صدور خدمات فنی و مهندسی شد.

وی با اشاره به ماندگاری صدور خدمات فنی و مهندسی به نسبت صدور کالا، خواستار تداوم این طرح برای وارد نشدن ضرر و زیان به انجمن صدور این نوع خدمات شد.

دولتشاهی درباره ورود به بازار تاجیکستان نیز خواستار گزینش شرکت‌هایی شد که دارای صلاحیت کاری و بنیه مالی مناسب باشند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی جمهوری اسلامی ایران به منظور شرکت در سی‌وهشتمین اجلاس شورای مدیران بانک توسعه اسلامی که با حضور 50 کشور در تاجیکستان از روز گذشته کار خود را آغاز کرده است، در دوشنبه بسر می‌برد.

بانک توسعه اسلامی با 56 کشور عضو از چهار قاره آسیا، آفریقا، اروپا و آمریکا از نهادهای تخصصی سازمان کنفرانس اسلامی است که در سال 1975 با هدف توسعه اقتصادی کشورهای عضو و جوامع مسلمان غیرعضو تأسیس شد.

انتهای پیام/م
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها