امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۴:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91632
تاریخ انتشار: ۶ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 154
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بجنورد، طی آیینی که بعد از ظهر امروز در اردوگاه ترک اعتیاد لنگر برگزار شد، 352کیلوگرم مواد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بجنورد، طی آیینی که بعد از ظهر امروز در اردوگاه ترک اعتیاد لنگر برگزار شد، 352کیلوگرم مواد مخدر غیرقابل استحصال که چند ماه گذشته از قاچاقچیان و سوداگران مرگ در استان کشف و ضبط شده بود،نابود شد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان شمالی با اشاره به اینکه امسال در مجموع 764 کیلو گرم انواع مواد مخدر کشف و ضبط شده است، افزود: در این راستا 11 باند مواد مخدر نیز متلاشی شدند.

به گفته سردار صفوه‌الله امام‌وردی محمدی این میزان مواد مخدر کشف شده طی همین مدت، معادل نیمی از کشفیات سال گذشته در خراسان شمالی است.

وی با یادآوری اینکه از مجموع مواد مخدر کشف شده در همین مدت سه کیلو گرم مواد مخدر صنعتی بوده است، گفت: بی‌گمان این زنگ خطری برای معتادان به مواد مخدر صنعتی است.

محمدی همچنین شمار دستگیر شدگان مواد مخدر در این استان را طی امسال 469 نفر ذکر کرد و افزود: از دستگیرشدگان 31 دستگاه موتورسیکلت و خودرو، 41 دستگاه تلفن همراه و سه قبضه اسلحه کشف و ضبط شده است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان شمالی در ادامه با اشاره به اینکه به مناسبت هفته مواد مخدر برنامه‌های مختلفی پیش‌بینی شده است، تصریح کرد: به همین مناسبت جشنواره پاک شدگان از اعتیاد با حضور 500 نفر از این افراد در استان برگزار می‌شود.

وی برپایی نمایشگاه هفته مواد مخدر در شهربازی، اجرای برنامه‌های فرهنگی، ورزشی از دیگر برنامه‌های این هفته اعلام کرد.

محمدی همچنین دیدار با خانواده شهدای مواد مخدر، حضور کارشناسان در مجامع مختلف برای تشریح آسیب‌های اجتماعی ناشی از استعمال مواد مخدر را از دیگر برنامه‌های این هفته در خراسان شمالی برشمرد.

وی با تاکید بر اینکه مواد مخدر از جمله موضوعات مخربی است که وقتی وارد خانه‌ای شد بنیان آن خانه را نابود می‌کند، بیان داشت: در این راستا بیشترین استفاده مادی را قاچاقچیان مواد مخدر و توزیع کنندگان آنها برده و بیشترین سختی نصیب خانواده‌ها می‌شود.

محمدی خاطرنشان کرد: به منظور مبارزه با مواد مخدر، کارها و اقدامات مطلوبی در حوزه پیشگیری و درمان در این استان با مشارکت مردم و مسئولان انجام شده است.

به گزارش فارس، خراسان شمالی از جمله استان‌های کشور است که مراسم امحای مواد مخدر غیرقابل استحصال پیش‌بینی شد.

بر اساس آمار بیش از نیمی از زندانیان استان خراسان شمالی را زندانیان مرتبط با مواد مخدر تشکیل می‌دهند.
انتهای پیام/63002/ح30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها