امروز : چهارشنبه ۷ تیر ۱۳۹۶ - 2017 June 28
۲۱:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91636
تاریخ انتشار: ۶ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 89
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از گرگان، یحیی مرادی بعد از ظهر امروز در گفت‎وگو با خبرنگاران استان گلستان اظهار داشت: مأمورین ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از گرگان، یحیی مرادی بعد از ظهر امروز در گفت‎وگو با خبرنگاران استان گلستان اظهار داشت: مأمورین یگان حفاظت محیط زیست پارک ملی و ذخیره‎گاه زیست‎کره در حین بازگشت از مأموریت در مسیر جاده روستای چارمازو شهرستان کلاله لاشه  یک عدد گورکن معمولی «رودک» را کشف کردند.

وی با بیان اینکه حیات وحش در معرض تهدید قرار دارند، تصریح کرد: لاشه این حیوان توسط خودروهای عبوری تلف شده است که پس از روئیت به مرکز اداری پارک ملی گلستان منتقل شد.

مسئول روابط عمومی پارک ملی و ذخیره‎گاه زیست‎کره گلستان افزود: گورکن معمولی «رودک» جثه‎ای به اندازه یک سگ متوسط، دست و پا کوتاه، ناخن‎های بسیار بلند، دم کوتاه و کلفت و خاکستری رنگ دارد.

مرادی با اشاره به اینکه زیستگاه گورکن در مناطق جنگلی و استپی با خاکهای نرم است، بیان داشت: این حیوان شبگرد و همه‎چیزخوار بوده و تولید مثل آن احتمالاً از اواخر زمستان تا اواسط تابستان طول کشیده و مدت آبستنی آن حدود 2 ماه است.

به گفته وی؛ طول عمر گورکن معمولی «رودک» 15 سال است.
انتهای پیام/83001/ش30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها