امروز : سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 25
۰۱:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91660
تاریخ انتشار: ۶ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «نیکلای ملادنوف»، نماینده ویژه سازمان ملل در عراق گفته کنترل مناطق مهم نفتی عراق در اختیار ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «نیکلای ملادنوف»، نماینده ویژه سازمان ملل در عراق گفته کنترل مناطق مهم نفتی عراق در اختیار دولت این کشور است.

بنا به گزارش خبرگزاری انگلیسی رویترز، آقای ملادونوف علی‌رغم تأیید ادامه درگیری‌ها بین عناصر گروه دولت اسلامی عراق و شامات (داعش) و نیروهای دولت عراق بر سر تصرف مالکیت پالایشگاه بزرگ نفتی شهر «بیجی» در شمال عراق گفت: «نیروهای دولت هنوز کنترل این پالایشگاه را در دست دارند.»

این مقام سازمان ملل همچنین درباره ذخائر نفتی عراق در مناطق جنوبی این کشور گفت: «میدان‌های نفتی بخش‌های جنوبی این کشور که بخش اعظم ذخائر این کشور را تشکیل می‌دهند دست‌نخورده هستند و این میادین در مناطق تحت کنترل دولت مرکزی هستند.»

نماینده سازمان ملل در عراق در ادامه این اظهارات، در اقدامی بی‌سابقه خواستار استفاده از زور نظامی برای مقابله با پیشروی‌های نیروهای داعش در مناطق شمالی و شرقی عراق شد.

آقای ملادونوف، علی‌رغم درخواست استفاده از راهکار نظامی برای مقابله با نیروهای داعش اضافه کرد راه حل نظامی باید با راهکار سیاسی همراه شود.

وی تأکید کرد گزینه‌های نظامی مورد استفاده در عراق بایستی بر طرح‌هایی تدوین شده تحت نظارت رهبری این کشور و برآمده از وحدت ملی مبتنی باشد.
انتهای پیام/م.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها