امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۰:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91674
تاریخ انتشار: ۶ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد فتحعلی سفیر جمهوری اسلامی ایران در بیروت با تمام سلام نخست‌وزیر لبنان دیدار و در خصوص ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد فتحعلی سفیر جمهوری اسلامی ایران در بیروت با تمام سلام نخست‌وزیر لبنان دیدار و در خصوص تحولات لبنان و منطقه با وی گفت‌وگو کرد.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در این دیدار با اشاره به رابطه دوستانه و برادرانه جمهوری اسلامی ایران با لبنان از جمله امضای چندین یادداشت تفاهم همکاری در زمینه‌های مختلف بین دو کشور، خواستار اتخاذ تمهیدات لازم از جانب دولت لبنان برای اجرای آنها شد.

فتحعلی در این دیدار همچنین اقدامات تروریستی اخیر در لبنان را محکوم کرد و شهادت برخی از نیروهای امنیتی در این انفجارها را به ملت لبنان و خانواده‌های آنان تسلیت گفت و اعلام کرد: دشمنان منطقه هر روز فتنه جدیدی را ایجاد می‌کنند تا مسلمانان به خود مشغول باشند و رژیم صهیونیستی که دشمن اصلی جهان اسلام است را فراموش کنند.

در این دیدار تمام سلام نخست وزیر لبنان نیز بر روابط برادرانه بین دو کشور و آمادگی دولتش برای توسعه همکاری‌های دوجانبه تأکید کرد.

وی افزود: امروز تروریست‌ها، ثبات و امنیت لبنان را هدف قرار داده‌اند و همه گروه‌های سیاسی لبنان باید برای مقابله با این اقدامات، با هم همکاری کنند.

* دیدار سفیر ایران با میشل عون

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد فتحعلی سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان همچنین با میشل عون رهبر جریان مسیحی آزاد ملی ملاقات و در خصوص تحولات منطقه و روابط دوجانبه گفت‌وگو کرد.

میشل عون با اشاره به ناامنی‌های اخیر در لبنان و منطقه اظهار داشت: افراط گرایی دینی بزرگترین خطری است که از دو دهه قبل منطقه را تهدید می‌کرد و اکنون به پایان تاریخ خود نزدیک شده است؛ از این رو نهایت تلاش خود را به کار بسته تا با تقسیم کشورهای منطقه به اهداف خود برسد.

وی افزود: برخی مظاهر افراط گرایی دینی در لبنان نیز در گذشته ظهور کرد که با وحدت و انسجام ملت لبنان با شکست مواجه شد.

رهبر جریان مسیحی آزاد ملی لبنان با اشاره به نقش بارز جمهوری اسلامی ایران در منطقه به تحولات سوریه اشاره کرد و اظهار داشت: علی رغم حمایت‌ها و کمک‌های گسترده مالی و تسلیحاتی برخی از کشورهای منطقه و جهان به گروه‌های افراطی در سوریه، این گروه‌ها نتوانسته‌اند به اهداف مورد نظر خود برسند و پس از شکست در سوریه، متوجه عراق شده‌اند.

محمد فتحعلی سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان نیز با تاکید بر حساسیت شرایط کنونی منطقه بر ضرورت حفظ وحدت و انسجام ملت‌های منطقه در مواجه با افراط گرایی تاکید کرد و با اشاره به نقش رهبران سیاسی در تنویر افکار عمومی ملت‌ها اظهار داشت: آمریکا و رژیم صهیونیستی درصدد تقسیم کشورهای منطقه بوده و با حمایت‌های گسترده خود از گروه‌های تندور درصدد تغییر نقشه منطقه هستند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها