امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۸:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91678
تاریخ انتشار: ۶ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 78
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، دانشگاه کاپلان، که یک دانشگاه آمریکایی در کشور انگلیس است به خاطر پیروی از نظام تحریم‌های ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، دانشگاه کاپلان، که یک دانشگاه آمریکایی در کشور انگلیس است به خاطر پیروی از نظام تحریم‌های آمریکا از ثبت‌نام دانسجویان ایرانی در دروس علوم، فناوری، مهندسی و ریاضیات خودداری کرده است.

روزنامه انگلیسی گاردین گزارش داده تقاضانامه‌های حدود 15 دانشجوی ایرانی را از پاییز سال 2013 به خاطر پیروی از مقررات و قوانین تحریم‌ها علیه ایران رد کرده است. 

مقامات کشورهای غربی ادعا می‌کنند هدف از وضع تحریم‌ها تنبیه مردم ایران نیست، با این حال گزارش‌های مختلفی نشان می‌دهند این تحریم‌ها با تلفات انسانی همراه بوده‌اند.
بیماران سرطانی در ایران طی سالهای گذشته با مشکلات عدیده‌ای برای دریافت داروهای خود روبرو بوده‌اند.
تحریم‌های آمریکا و اتحادیه اروپا، البته دارو و کالاهای انسانی را شامل نمی‌شود، اما وضع تحریم‌های بانکی باعث شده ایران قادر به واردات این کالاها به دلیل محدودیت‌های مالی نباشد.
بنا به گزارش گاردین، پیش از این هم ایرانیان ساکن انگلیس شکایت کرده بودند که به آنها گفته شده باید حساب‌های بانکی‌شان را به خاطر پیروی از موازین تحریم‌ها ببندند.
چند هفته پیش هم گروهی از دانشجویان ایرانی گفته بودند مقامات از آنها خواسته‌اند این کشور را ترک کنند، چرا که ممکن است فناوری‌های حساس را وارد ایران کنند.

حمیده کفاش، یکی از همین دانشجوها گفته که نتوانسته تحصیلاتش را در دانشکده علم و فناوری نروژ به اتمام برساند. وی گفته که او در حال کار بر روی یک پروژه مربوط به محیط زیست بوده که هیچ ارتباطی با فناوری‌های حساس نداشته است.
 

انتهای پیام/م.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها