امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۳:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91702
تاریخ انتشار: ۶ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 190
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اصفهان، آیت‌الله علیرضا اعرافی ظهر امروز در نخستین همایش مجمع مبلغان رمضان المبارک در سالن ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اصفهان، آیت‌الله علیرضا اعرافی ظهر امروز در نخستین همایش مجمع مبلغان رمضان المبارک در سالن همایش‌های اهل بیت اصفهان، ضمن تأکید بر لزوم خودسازی در مبلغین دینی، اظهار داشت: مبلغ باید بیش از دیگران به خودسازی خود فکر کند.

وی خاطرنشان کرد: اصفهان از نظر پیشینه تاریخی و علمی از ذخائر غنی و مطلوبی برخوردار است و می‌تواند با استفاده از پیشینه خود و ظرفیت‌های موجود امروزی از آینده‌ای بهتر و فراتر از دستاوردهای گذشته برخوردار شود و وجود انقلاب اسلامی می‌تواند فرصت خوبی برای دست‌یابی به این مسئله باشد.

وی با اشاره به اهمیت شناخت موانع برای بر طرف کردن آنها، گفت: بازم است که انسان برای دست‌یابی به اهداف خود ابتدا به شناسایی موانع موجود بپردازد و پس از آن اقدام به برطرف کردن آنها برای رسیدن به اهداف خود کند، در حوزه علمیه لازم است که با یک نگرش دقیق و عمیق موانع مختلف موجود بر سر راه تبلیغ دین را برطرف کرده و به اهداف تبلیغی دست پیدا کنیم.

رئیس جامعة المصطفی العالمیة، موانع پیش روی تبلیغ دین را به چهار دسته تقسیم کرد و افزود: دسته اول موانع عام هستند، موانعی که ریشه در هوا و هوس دارند و شیطان و امیال شیطانی سرچشمه این دسته از موانع هستند و به همین سبب است که دین همواره در تلاش است که انسان را از هوا و هوس و امیال نجات دهد.

آیت‌الله اعرافی ضمن اشاره به آیاتی از قرآن تصریح کرد: شیطان یکی از دشمنان انسان و موانع تبلیغ دین است که در قرآن شیطان مورد بررسی و تحلیل دقیق قرار گرفته است، جریانات منحرف کننده و منحط از دیگر موانع موجود بر سر راه تبلیغ دین است.

وی، سطح دوم موانع تبلیغ معارف دینی را گفتمان غرب ذکر کرد و گفت: گفتمان غرب که توسط فلاسفه و اندیشمندان غربی و با استفاده از موقعیت به وجود آمده به علت افول کشورهای اسلامی پدید آمد یکی از مهم‌ترین موانع تبلیغ معارف اسلامی است، تفکری که خالی از روح معنوی و خدا است و تنها به دنبال مادی گرایی و اومانیست است.

رییس جامعة المصطفی العالمیة با اشاره به نفوذ تفکر غرب در محافل جهانی خاطر نشان کرد: تمدن غرب تمدنی است که فاقد روح الهی و معنویت است و مکتب لذت گرایی و خالی از خدا را بنیان کرده است و این سبک نگرش ضد الهی در علوم انسانی غرب نیز مشهود شده است.

آیت‌الله اعرافی اظهار کرد: مخاطبین مبلغین در معرض افکار غرب قرار گرفته‌اند و زندگی آنها تحت تأثیر نگرش غیرمعنوی و غیر الهی غرب است، وجود مکتب‌های مختلف و تفکر پر زرق و برق غربی‌ها مانعی بر سر راه تبلیغ دین است و در صورت غلبه بر این تفکر اثر تبلیغ معارف دینی بیشتر می‌شود.

وی اضافه کرد: رخدادهای دوران معاصر سطح سوم مشکلات تبلیغ دوران معاصر است، مسائلی مانند تکثر و تنوع رسانه‌ای، گروه‌های مرجع مختلف و تنوع رقبای معرفتی از جمله این رخدادهای معاصر است که در عرصه تبلیغ با آن مواجه هستیم.

رئیس جامعة المصطفی العالمیة، ادیان غیرالهی را یکی دیگر از موانع تبلیغ دین دانست و گفت: ادیان شرقی در کنار ادیان الحادی بومی آفریقا نزدیک یک سوم جمعیت دنیا را در برگرفته است و همان‌طور که وهابیت و مسیحیت در حال نفوذ در بین جامعه و جوانان است این ادیان غیر الهی نیز به زودی شروع به نفوذ در بین جامعه و جوانان می‌کنند.

انتهای پیام/63001/ذ40/پ3003
برچسب ها:
آخرین اخبار