امروز : یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 24
۲۳:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91704
تاریخ انتشار: ۶ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۵۷
تعداد بازدید: 145
رضا نظری دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران در گفت‌و‌گویی تفصیلی با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با ...

رضا نظری دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران در گفت‌و‌گویی تفصیلی با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با بیان اینکه مردم به برکت انقلاب اسلامی و راه امام و خون شهدا صاحب این کشور شدند، گفت: در دوران رژیم منحوس پهلوی، سایه سنگین استکبار خارجی و استبداد داخلی بر سر مردم این کشور بود اما به برکت ولایت فقیه رای مردم در این نظام ارزش پیدا کرد و الان یکایک مردم خود را صاحب کشور می‌دانند.

وی افزود: حماسه‌های حضور مردم در انتخابات‌ها هر یک جشن پیروزی انقلاب اسلامی است، باید شکر گزار نعمت زندگی در عصر انقلاب اسلامی باشیم، این که اکنون دل جوانان و دانشجویان ما برای رسیدن به آرمان‌ها موج می‌زند، بخاطر نعمت ولایت و رهبری است که دست ما را گرفت و بالا برد.

* 3 تیر 84 آرمان‌های فراموش شده انقلاب احیا شد

نظری با اشاره به انتخابات 3تیر 84 افزود: در انتخابات 3 تیر اتفاق بزرگی رخ داد و بعضی از شعارها و آرمان‌های انقلاب اسلامی که متاسفانه در سالیان گذشته به فراموشی سپرده شده بود، دوباره احیا شد.

وی تصریح کرد: فراموش نمی‌کنیم که متاسفانه بعضی از مسئولین گذشته از تکرار شعارهای مکتبی و انقلابی در داخل و مجامع جهانی خجالت می‌کشیدند، شعارهای عدالت، ساده زیستی و مبارزه با فساد و تبعیض کمرنگ شده بود.

*همانند عبور از هاشمی از احمدی‌نژاد هم عبور کردیم

دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران با اشاره به حمایت از احمدی نژاد اضافه کرد: بعضی‌ها فکر می‌کنند اگر ما از کسی حمایت کردیم باید تا آخر پای او بایستیم، اسلام به ما این را نمی‌گوید، اگر مطمئنا بار دیگر انتخابات‌های 84 و 88 و حتی 92 تکرار شود، انتخاب جامعه اسلامی دانشجویان همان گزینه‌ها خواهد بود، چرا که معتقدیم سایر کاندیداها اختلاف زیادی با آرمان‌های خط امام داشتند.

نظری با بیان اینکه احمدی‌نژاد بخشی از واقعیت جامعه ماست و قابل حذف نیست، تاکید کرد: اصلاح طلبان با تلاش‌های گسترده سعی در حذف و سیاه‌نمایی آن دوران دارند، احمدی‌نژاد را باید تحلیل کرد، مگر آقایان مدعی اصولگرایی اشتباه نداشتند که حالا این چنین در قبال احمدی‌نژاد سخن می‌گویند.

وی خاطر نشان کرد: ما از احمدی نژاد عبور کردیم کما اینکه قبل از آن از هاشمی نیز عبور کرده بودیم، این یعنی ما از سطح اندیشه این‌ها عبور کردیم، عبور کردن به معنای این نیست که دیگر این آقایان نمی‌توانند به نظام خدمت کنند، خیر هر یک در جای مناسب خود، ولی نه برای مدیریت سیاسی کشور.

دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران تصریح کرد: نباید تاریخ انقلاب را زیر سوال برد. انقلاب ما مهم تر از انقلابیون است و تاریخ انقلاب ما هم مهم تر از تاریخ انقلابیون. باید دقت کنیم که این‌ها را سر جای خود بگذاریم.

وی افزود: دولت های نهم و دهم قطعا نقاط مثبتی داشته است، مخصوصا دولت نهم، البته که نقاط ضعفی هم داشت. شخصا معتقدم در آن زمان نمره احمدی‌نژاد مثبت است و بهتر از این بود که کشور را در دست شخصی قرار دهیم که جلوی رای مردم ایستاد، در هر انتخاباتی باید به رای مردم احترام گذاشت.

نظری یادآور شد: از زمانی که آدم‌هایی اطراف احمدی ‌نژاد را گرفتند که مطمئنیم نسبتی با نظام و ارزش‌های ما نداشتند و ملاک‌ها را رعایت نمی‌کردند، برای ما کفایت می‌کرد که از ایشان عبور کنیم.

وی با بیان اینکه ما از احمدی نژاد دلخوریم، اضافه کرد: مشکل احمدی نژاد از آنجایی شروع شد که به جای مکتب امام و رهبری دست به مکتب سازی دیگری زد، متاسفانه احمدی نژاد به حاشیه کشیده شد، عوامل مختلفی نیز در این مسئله دخیل بود، از هاشمی و اصولگرایان گرفته تا شخص خود احمدی نژاد نیز از این عوامل است، متاسفانه جریانی خاص دولت را در دست گرفته بود و آن را به تقابل با مجموعه نظام هدایت می‌کرد. معتقدیم که ایشان دیگر برای مسئولیت اجرایی کشور مناسب نیستند، کما اینکه هاشمی در 84 مناسب نبود.

نظری با بیان اینکه باید به این سطح از بینش برسیم که واقعیت دیده شود و نقاط قوت و ضعف را در کنار هم ملاحظه کرد، اظهار داشت: باید به گسترش فضای عقلانیت در جامعه کمک کرد، یعنی بالا رفتن سطح تحلیل مردم و نخبگان و دیدن نقاط قوت و ضعف با هم.

وی ادامه داد: یکی از مشکلات ما یک جانبه نگری است، باید با مردم و نخبگان تمرین جامع نگری کنیم، خوبی‌ها و بدی‌ها را در کنار هم تحلیل کنیم، متاسفانه بعضی می‌خواستند خوبی‌های احمدی‌نژاد را نیز بد نشان دهند.

نظری یادآور شد: ما همچنان معتقدیم انتخابات 84 پایان دوگانه مصطلح سیاسی، اصولگرایی و اصلاح طلبی بود. باید ترسیم جدیدی از فضا داشت، متاسفانه نخبگان حوزوی و دانشگاهی در این زمینه کم گذاشتند، باید بدنبال تحلیل دقیقی از شرایط بود و دسته بندی جدیدی ارائه داد.

وی خاطر نشان کرد: صحبت ما اصلا با اصلاح طلبان نیست، آنان که وضعیتشان مشخص است، همان‌هایی که باید هنوز مرز خود را با دشمن خارجی و فتنه‌گر داخلی مشخص کنند، اصلاح طلبان کارشان به فتنه و استبداد کشید و مقابل رای مردم ایستادند.

*دولت‌های گذشته قدر نعمت رهبری را ندانستند

نظری با بیان اینکه متاسفانه دولت‌های گذشته قدر نعمت رهبری را ندانستند، گفت: در انقلاب اسلامی کسی منتظر افراد نمی‌ماند، نخبگان خود را باید به آرمان‌ها برسانند، به این نتیجه رسیده‌ایم که با وجود این افراد رسیدن به بخشی از آرمان‌ها شاید امکان پذیر باشد اما رسیدن به تمامی آرمان‌ها خیر، سطح انتظار ما بالا رفته، مقام معظم رهبری آرمان‌های بلندی را پیش روی ما ترسیم کردند که برای رسیدن به آرمان‌ها لزوم تربیت نیروی انسانی طراز انقلاب اسلامی ضروری است، نیروسازی الویت اصلی انقلاب اسلامی است.

دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران گفت: بحث کنونی ما تحلیل دولت فعلی نیست، اگرچه اختلافات مبنایی با این دولت داریم اما آرزوی موفقیت آن را هم داریم، معیار و شاخص ما نسبتی است که مسئولین با آرمان‌ها برقرار می‌کنند.

نظری افزود: حرف نوی انقلاب اسلامی این بود که نه تنها می‌توان بدون تکیه به شرق و غرب و مخصوصا امریکا پیشرفت کرد بلکه بالاتر از آن، با دشمنی با استکبار و امریکای جنایتکار نیز می‌توان پیشرفت کرد.

وی ادامه داد: متاسفانه عده‌ای زبان تملق نسبت به امریکا در پیش گرفته‌اند و می‌خواهند ذهن مردم را از دشمن اصلی که همان شیطان بزرگ است به سمت و سویی دیگر بکشانند و البته خیانت اینان در تاریخ ثبت خواهد شد.

وی با بیان اینکه بعضی‌ها شرایط تحریم را بهانه می کنند اما نمی‌گویند شرایط کنونی نیز حاصل لبخند انکار تکنوکرات‌ها در سال‌های نه چندان دور بوده است، افزود: متاسفانه در بعضی از مسئولین ما احساس خود کمتر بینی وجود دارد و عدم توجه به ظرفیت‌های بی شمار داخلی هنوز مشاهده می‌شود.

نظری ادامه داد: باید شجاعت داشت و تحول‌های اساسی و زیربنایی ایجاد کرد، تحول اساسی در نظام اداری، بانک‌ها و بیمه از جمله این طرح‌های تحول است.

وی در خاتمه اظهار داشت: در شرایط حساس منطقه نیاز به اجماع نیروهای انقلاب در شرایط جدید داریم، از همه مسئولین انتظار داریم رهنمودهای رهبری را نصب العین دهند. در انتها برای مجموعه دولت فعلی و همه خدمتگزاران آرزوی موفقیت داریم.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها