امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۲۳:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91717
تاریخ انتشار: ۶ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۱۶
تعداد بازدید: 103
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس ناصر اقدمی در نشست خبری که روز گذشته در انجمن ارتوپدی ایران برگزار شد گفت: سلول‌درمانی موضوع جدیدی است که جلوی ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس ناصر اقدمی در نشست خبری که روز گذشته در انجمن ارتوپدی ایران برگزار شد گفت: سلول‌درمانی موضوع جدیدی است که جلوی پیشرفت بسیاری از بیماری‌ها را گرفته است و در حوزه ارتوپدی نیز به تازگی کاربرد زیادی پیدا کرده است.

وی ادامه داد: اگر استخوان تخریب شده باشد بیماری آرتروز ایجاد شده و شکستگی‌های بزرگی سبب شود که با دارو قابل ترمیم نباشد از سلول‌درمانی استفاده می‌شود.

وی تصریح کرد: حتی در بیماری‌های پوستی نیز اکنون علاوه بر ارتوپدی سلول‌درمانی شایع شده است چرا که کارآیی بالایی دارد و در حال حاضر در بحث درمان آرتروز به جای غضروف استفاده می‌شود.

مسئول مرکز سلول درمانی پژوهشکده رویان گفت: در درمان بیماری آرتروز سلول‌های درمانی به جای غضروف استفاده می‌شوند و در شکستگی‌هایی که دیر یا بد جوش می‌خورند و همچنین کیست‌های استخوانی کاربرد دارند.

اقدمی گفت: هزینه درمان آرتروز با سلول‌های بنیادین اکنون بدون پوشش بیمه 3.5 میلیون تومان است چرا که روش جدیدی است و هنوز بیمه آن را پوشش نداده است.

وی گفت: برای درمان پوکی استخوان نیز با استفاده از سلول‌های بنیادین اقدامات درمان در فاز حیوانی آغاز شده و کم کم وارد فاز انسانی خواهیم شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها