امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۲۰:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91720
تاریخ انتشار: ۶ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۱۶
تعداد بازدید: 119
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، همزمان با تشدید و افزایش عملیات‌های نظامی ارتش سوریه در جبهه‌های مختلف، روز ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، همزمان با تشدید و افزایش عملیات‌های نظامی ارتش سوریه در جبهه‌های مختلف، روز گذشته این نیروها موفق شدند، شهرک «الشیخ زیات» در نزدیکی شهر صنعتی الشیح نجار در حلب را آزاد کنند.

این عملیات ساعت یک بامداد و پس از آرامشی طولانی که بر جبهه شمال شرقی حلب از زمان در هم شکستن زندان مرکزی حلب و آزاد سازی آن، به اجرا گذاشته شد.

یک منبع میدانی سوری در این خصوص تصریح کرد که نیروهای ارتش سوریه موفق شدند، به طور کامل بر شهرک الشیخ زیات در جنوب شرقی شهر صنعتی حلب تسلط پیدا کنند و هم اکنون یگان‌های مهندسی ارتش درحال خنثی کردن مین‌های کار گذاشته شده از سوی گروه‌های تروریستی در این شهرک هستند.

این منبع افزود: در این عملیات ده‌ها تروریست خارجی به هلاکت رسیدند.

این درحالی است که عملیات‌های دیگر ارتش سوریه در منطقه «بستان القصر» که با پرواز جنگنده‌های سوری بر فراز این منطقه و بمباران مواضع گروه تروریستی «جبهه اسلامی» همراه بود، هلاکت 13 تروریست وابسته به این گروه را درپی داشت.

همچنین کوی‌های الراشدین در شرق حلب نیز شاهد درگیری‌های شدید و سخت و در عین حال پیشروی چشمگیر نیروهای ارتش سوریه در این منطقه همراه بود.

این درحالی است که در ادامه درگیری‌های مسلحانه داعش با دیگر گروه‌های تروریستی، داعش 3 شهرک تویس و جب العاصی و مزرعه الجب را به کنترل خود درآورد تا به تبع آن «اتاق مشترک عملیات اهل شام» با صدور بیانیه‌ای مناطق سد الشهباء و الغوز و روستاهای اطراف آنها را منطقه نظامی با هدف مقابله با حملات داعش اعلام کند و این مناطق، مناطقی هستند که در نزدیکی مارع و تل رفعت قرار دارند و از جمله مهمترین مراکز برای گروه تروریستی «جبهه اسلامی» در شمال حلب به شمار می‌آیند.

اما در دمشق و به طور مشخص در شمال پایتخت سوریه، یگان‌های ارتش سوریه موفق شدند، کنترل کامل شهرک «منین»، در نزدیکی شهر «التل» را پس از درگیری‌های چند روزه در دست گیرند.

بنابر اظهار منابع میدانی سوری در جریان این درگیری‌ها بیش از 60 تروریست مسلح کشته شدند و مابقی تروریست‌ها به سمت مزارع التل فرار کردند تا به محض آزاد سازی این شهرک یگان‌های مهندسی ارتش سوریه وارد عمل شده و اقدام به پاکسازی مین‌ها و بمب‌های کار گذاشته شده در آن توسط گروه‌های تروریستی کنند.

در غوطه شرقی دمشق جنگنده‌های نیروی هوایی ارتش سوریه مراکز تجمع گروه‌های مسلح در جوبر و شهرک‌های جسرین و دوما و عربین و زملکا را هدف گرفته و منهدم کردند.

اما شهرک «ملیحه» همچنان شاهد درگیری‌های شدید و سخت در مناطق شمالی و شرقی آن است که تاکنون منتهی به مرگ ده‌ها تروریست مسلح شده است.

در غوطه غربی دمشق نیز درگیری‌های شدیدی در منطقه «داریا» به ویژه اطراف بارگاه حضرت «سکینه»(س) روی داد که منتهی به تخریب تعدادی از بناهای همجوار این منطقه شد.

اما از شرق سوریه و به طور مشخص از استان دیر الزور خبر می‌رسد که دو گروه تروریستی داعش و جبهه النصره با وجود بیعتی که در ریف دیر الزور با یکدیگر داشتند، با این حال به درگیری‌های مسلحانه بین خود در شهر مرزی «البو کمال» ادامه دادند.

همچنین منابع محلی اذعان می‌کنند که شهرک «البصیره» از توابع استان دیر الزور که در حال حاضر در کنترل داعش است، همچنان شاهد حملات خمپاره‌ای جبهه النصره است و درگیری‌های شدیدی بین دو گروه در منطقه بین کوع العتال و روستای الطکیحی که در کنترل داعش است و همچنین سه شهرک الحریجی و الضمان و ماشخ در جریان است.

اما اختلافات گروه‌های مسلح تنها به اختلافات میان آنها منتهی نمی‌شود، بلکه اختلافات درون گروهی آنها را نیز در برمی‌گیرد، به گونه‌ای که شماری از گروه‌های تروریستی وابسته به جبهه النصره، شمار دیگری از گروه‌های وابسته به آن را به اقدام علیه خود متهم می‌کردند.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها