امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۹:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91734
تاریخ انتشار: ۷ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 27
به گزارش فارس به نقل از «خبرگزاری رسمی کویت»، وزارت خارجه اتریش امروز با انتشار بیانیه‌ای از میزبانی کشورش در دور تازه‌ای گفتگوهای هسته‌ای اظهار ...

به گزارش فارس به نقل از «خبرگزاری رسمی کویت»، وزارت خارجه اتریش امروز با انتشار بیانیه‌ای از میزبانی کشورش در دور تازه‌ای گفتگوهای هسته‌ای اظهار خشنودی کرد.
بر اساس این گزارش، در بیانیه وزارت خارجه اتریش آمده است: اتریش براساس سیاست خارجی خود از ادامه پیگیری راه حل دیپلماتیک در زمینه حصول توافق هسته‌ای با ایران به‌شدت حمایت می‌کند و بنابراین شرایط لازم را برای این گفتگوهای مهم مهیا می‌سازد.
انتخاب وین، پایتخت اتریش در برگزاری این گفتگوها بنابر درخواست «کاترین اشتون»، رییس سیاست خارجی اتحادیه اروپا، اعضای گروه ۱+۵ و نیز ایران صورت گرفته است.
ششمین دور مذاکرات هسته‌ای ایران و کشورهای ۱+۵ قرار است از روز چهارشنبه یازدهم  خرداد ماه در وین، پایتخت اتریش آغاز شود.
محمد جواد ظریف، وزیر خارجه و سرپرست تیم مذاکره‌کننده ایران در این مذاکرات در پایان دور پنجم گفت‌وگوها در وین گفت که تحول مهم این دوره از مذاکرات آغاز نگارش متن توافق جامع هسته‌ای بوده است. وی همچنین برخی از زیاده‌خواهی‌های طرف مقابل، به ویژه آمریکا را مورد انتقاد قرار داد.
این گفت‌و‌گوها برای حل و فصل آنچه کشورهای غربی به آن «نگرانی‌ها از برنامه هسته‌ای ایران» می‌گویند انجام می‌شود.
ایران از کشورهای امضاکننده پیمان منع گسترش تسلیحات اتمی است که به کشورها حق غنی‌سازی اورانیوم برای مصارف صلح‌آمیز را می‌دهد.

انتهای پیام/م.

 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها