امروز : یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 25
۰۷:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91737
تاریخ انتشار: ۷ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روسیا الیوم، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در نشست خبری با وزیر امور خارجه فیجی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روسیا الیوم، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در نشست خبری با وزیر امور خارجه فیجی در مسکو در پاسخ به سوالی درباره کمک 500 میلیون دلاری آمریکا به مخالفان سوری گفت: روسیه از این تصمیم آمریکا برای کمک به مخالفان مسلح استقبال نمی‌کند ولی نمی‌خواهد این کمک برای گروه‌های تروریستی باشد.

وی افزود: آمریکا درک کرده که گروه‌های تروریستی (تکفیری) در سوریه و خارج از آن خطری برای امنیت کشورهای منطقه و امنیت بین الملل است.

وزیر امور خارجه روسیه با بیان اینکه مسکو و واشنگتن در زمینه ارسال کمک‌های غیر کشنده به مخالفان سوری رایزنی‌هایی داشته‌اند، ابراز داشت که طرف آمریکایی تاکید کرده که این کمک‌ها به گروه‌هایی غیر از تکفیری‌ها می‌رسد و ما امیدواریم که این مسئله حقیقت داشته باشد و کمک‌های آمریکا در اختیار دیگران(گروه‌های تکفیری) قرار نگیرد.

وی با اشاره به اینکه مسکو از تلاش هماهنگ حکومت سوریه و مخالفان در مقابل گروه‌های تروریسی تکفیری حمایت می کند، تصریح کرد که منطق معارضان ملی با تروریست‌های تکفیری که از خارج به سوریه آمده‌اند دارای تفاوت است.

لاوروف در ادامه با اشاره به اینکه مسکو به حمایت نظامی از بغداد ادامه می‌دهد، گفت: روسیه به حمایت نظامی از عراق به منظور بالابردن توانمندی دفاعی و تامین حاکمیت ملی خود ادامه خواهد داد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها