امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۲۰:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 9175
تاریخ انتشار: ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۵:۴۳
تعداد بازدید: 95
حبیب حسینقلی‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز افزود: این کودک بعد از رسیدن اورژانس به محل حادثه با اقدامات احیایی به بیمارستان ارتش ...

حبیب حسینقلی‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز افزود: این کودک بعد از رسیدن اورژانس به محل حادثه با اقدامات احیایی به بیمارستان ارتش منتقل می‌شود و سپس به بیمارستان کودکان انتقال می‌یابد که دارای تجهیزات پیشرفته‌تری برای کودکان است.

وی اضافه کرد: متاسفانه این کودک سه ساله در این بیمارستان جان خود را از دست می‌دهد.

حسینقلی‌زاده در این رابطه گفت: اگر در دقایق اولیه نزدیکان و یا اطرافیان نسبت به اقدامات اولیه احیا اقدام می‌کردند مطمئنا امروز شاهد فوت این کودک نبودیم.

این مقام مسئول در حوزه بهداشت و درمان استان با تاکید بر فراگیری کمک‌های اولیه از سوی هموطنان به خصوص بانوان خانه‌دار گفت: اطلاعات پزشکی در حد کمک‌های اولیه در سطح خانواده ها بسیار کم است و باید هموطنان نسبت به آموزش کمک‌های اولیه اقدام کنند.

وی با اشاره به اینکه طی یک سال گذشته اقدامات مناسبی با همکاری نهادها و ارگان‌های از جمله جهاد دانشگاهی به منظور آموزش همشهریان از سوی فوریت‌های پزشکی صورت گرفته گفت: هموطنان می‌توانند با مراجعه به مراکزی مانند جهاد دانشگاهی یا هلال احمر در کمتر از شش ساعت زمان کمک‌های اولیه و فوریت‌های پزشکی مورد نیاز را بیاموزند.

به نظر می‌رسد جان هر انسان از کودک گرفته تا بزرگسال به اندازه شش ساعت زمان ارزش داشته باشد پس باید با آموزش کمک‌های اولیه حداقل تلاش خود را در مواقع ضروری برای نجات جان یک انسان بکار بگیریم. 
انتهای پیام/60001/ع20/پ3003
برچسب ها:
آخرین اخبار