امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۴:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91761
تاریخ انتشار: ۷ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 40
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، متن بیانیه جامعه روحانیت مبارز به مناسبت حلول ماه شعبان به شرح زیر است: شعبان المعظم ماه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، متن بیانیه جامعه روحانیت مبارز به مناسبت حلول ماه شعبان به شرح زیر است:

شعبان المعظم ماه منیر رسول الله (ص) ماهی که با نام نامی سیدالشهدا (ع) آغاز شد و با یاد یادگار آل محمد به کمال رسید به فرجام خود نزدیک می‌شود تا دعای اللهم ان لم تکن غفرت لنا فیما مضی من شعبان فاغفرلنا فیما بقی منه به همراه اشک حسرت مومنان زیور قنوت نمازشان باشد. خدا را شاکریم که بر ما منت نهاد تادیگر بار جسم و جان را در فیض جاری اقیانوس شهرالله تطهیر کنیم و حکمت شگرف ما خلقت الجن و الانس الا لیعبدون رادر آئینه رمضان نظاره‌گر باشیم.

جانمایه روزه‌داری در بیان اولیای دین مبین کسب تقوا و پرهیز از محرمات الهی است این انگیزه شریف آن گاه که ذهن و زبان مومن را از نور معرفت لبریز کند با عبور از قلمرو فردی به تنظیم روابط اجتماعی می‌انجامد و جامعه را به صلاح و فلاح فرا می‌خواند روزه‌دار راستین جامعه ساز و مسئولیت پذیر است والاترین ثمره جد و جهد سی روزه مومنان در لبیک به دستور استعینوا بالصبر و الصلاه و مسجد نشینی و مناجات و قران بر سر گرفتن و تعدیل غرایز همراه با تعالی روح، مواسات و همبستگی جمعی است. نشان این همبستگی نیز چنانکه در قول و فعل اهل بیت (ع) پیداست توجه به نیازمندان صلح رحم، محبت، عفو و خیرخواهی است و در یک کلام پاسداشت مرزهای شرعی اخلاقمداری و معنویت در سپهری اجتماعی است هر مرد و زن مسلمان که با این دانایی به استقبال رمضان برود روزه را مکتب صبر جمیل می‌بیند و با عبور از خود امت را پاس می‌دارد و به حیات طیبه می‌رسد.
جامعه روحانیت مبارز:

از همه علما، ائمه جمعه و جماعات،‌خطبا، صدا و سیما، رسانه‌ها و صاحبان تریبون می‌خواهد در ترویج این فرهنگ متعالی و توسعه این مفاهیم حیاتبخش، اهتمام کافی نموده و ازفرصت رمضان کمال استفاده را بنماید. توجه به فرهنگ متعالی دینی و ارزش‌های اجتماعی ما سرمایه اصلی رشد و شکوفایی و اقتدار ملی است. تلاش برای تعمیق و تصحیح فرهنگی، رسالت همگانی است.
ملت آگاه و مومن

اینک که سرزمین اسلامی ما در صحنه‌های مهم خارجی و مقابله یا تحریم‌ و در راه رشد اقتصادی شرایط خاص و همراه با تحول را تجربه می‌کند بیش از پیش نیازمند همبستگی است. اکنون ایران اسلامی در آستانه گرفتن تصمیمات بزرگ و تعیین کننده است. در صحنه داخلی باید از چرخه معیوب اقتصادی، خارج شویم در حوزه روابط خارجی با اراده‌ای محکم و هوشمندی و پایداری و رعایت عزت و مصلحت باید موانع رشد را برداریم و از منافع و حقوق خود حفاظت کنیم. این خواسته‌ها با مشارکت همه ملت و گروه‌ها ممکن است بی‌گمان در این مسیر پرپیچ و خم طولانی، دولت خدمتگزار باید از حمایت همه طبقات و پشتوانه مردمی برخوردار باشد. بدبینی، بی‌اعتمادی، دستیابی به نتیجه دلخواه مطلوب رهبری و مردم را دشوارتر می‌کند و بیش از پیش دستمایه اسلام هراسی و ایران ستیزی می‌گردد. از یاد نبریم که سیره رهبر آگاه و فرزانه نظام، همواره تاکید بر همنوایی و پیوستگی میان قوا و دوستداران انقلاب و اتکا به مردم و تاکید بر اصول و آرمان‌های اسلامی بوده است.

تاریخ ما نشان می‌دهد که اصلی‌ترین مانع بر سر منافع بدخواهان ایران و اسلام، باورمندی مردم این سرزمین به اصول و آرمان‌هاست. مردم و مدیران انقلابی ما بخوبی دریافته‌اند که هیمنه بین‌المللی کشورمان و خنثی کردن ماجراجویی‌های دشمنان با کمترین هزینه، ارمغان همین همراهی‌هاست. به هوش باشیم که اختلاف و بددلی و خودخواهی و گروه‌گرایی، این باورهای مقدس و اصیل را تباه نکند.

آنچه امروزه از پریشانی و ناآرامی و جهل و خشونت در عراق می‌گذرد حاصل تبانی نامبارک فتنه‌گران و دشمنان دیرینه امت اسلامی است. استکبار، صهیونیسم جهانی و حاکمان وابسته و ستمگر منطقه با به خدمت گرفتن مشتی غافل و سربازان بی‌جیره و مواجب خشونت و ترور، پی‌در پی، در آتش نامقدس این فجایع ضد انسانی می‌دمند و آسایش و ثبات را از ملت مظلوم عراق سلب کرده‌اند دفاع از امت اسلامی و اسلام عزیز جلوگیری از قتل و خونریزی، رسالت و بایسته همه است و رهبر فرهیخته ما فرمود عراق آن گاه روی آرامش خواهد دید که بیگانگان دست از دخالت و عداوت در آن بردارند. آفرین بر مراجع گرانقدر دینی و بخصوص حضرت آیت‌الله العظمی سیستانی که توجه آگاهانه به خطرات پیش آمده برای امت اسلامی را وظیفه و رسالت خود دانستند و آن را با صلابت و صراحت اعلام داشتند. دیدیم که ملت مسلمان عراق نیز به دعوت مرجعیت والای شیعه، صمیمانه، پاسخ مثبت داد و برای دفاع در مقابل تجزیه‌طلبی و واپس‌گرایی و فتنه‌گری‌ها، گام پیش نهاد. بر همه ماست که از آرمان به حق و انسانی ملت عراق حمایت و دفاع کنیم.
انقلاب اسلامی ایران برای پاسداری از کیان اسلام، مرز نمی‌شناسد و خود را به هیچ سرزمینی محدود نمی‌کند. امت واحده اسلامی در ایران و سوریه و افغانستان وعراق، کیانی واحد دارد. انتخابات سوریه ادامه روند اصلاحی دولتمردان آن دیار برای پاسخگویی به مطالبات مردم سوریه است. همچنین برگزاری انتخاباتی سالم در افغانستان با مشارکت دولتمردان و نهادهای بین‌المللی زمینه‌ساز اجرای خواست مردم خواهد بود.

جامعه روحانیت مبارز از همه حرکت‌های صحیح، مردمی و قانونی ملت‌های مسلمان منطقه حمایت می‌کند و به همه اختلاف انگیزان، جنگ‌طلبان و عاملان بیگانه هشدار می‌دهد و مطمئن است سرنوشت شوم و دردناکی در انتظار آنان است.

در روزهای گذشته مردم سرزمین ما با حادثه ناگوار بیماری حضرت آیت‌الله مهدوی کنی روبرو شد. این سرباز وفادار و راستین اسلام و اهل بیت (ع) و یار پارسا و فداکار انقلاب اسلامی و حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری از سرمایه‌های ارزشمند نظام و مردم ما است. در آستانه ماه استجابت دعا، همنوا با دعای خیر ملت مومن از بارگاه حضرت حق، برای وجود پرخیر و برکت ایشان شفا و عافیت و سلامت طلب می‌کنیم.

در طلیعه ماه قرآن نام و یاد امام راحل عظیم‌الشان را گرامی می‌داریم و برای او رحمت واسعه الهی را آرزو می‌کنیم. خداوند به پاس قداست این ماه نظر لطف از دوستان و بندگانت برنگردان و رهبر معظم انقلاب و مدیران خدوم نظام اسلامی را توفیق ده. برای مردم عزتمند ما و امت اسلامی، سرافرازی و پیروزی مقدر کن و عنایت خاصه حضرت ولی عصرعج) را چراغ راه ما در سیر به سوی تعالی قرار بده.اللهم وفقنا لما تحب و ترضی.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها