امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۸:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91770
تاریخ انتشار: ۷ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 145
سید محسن اسدی در گفت‌و‌گو با خبرنگار شهری و رفاهی فارس گفت: مقام معظم رهبری سال جاری را به عنوان سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی ...

سید محسن اسدی در گفت‌و‌گو با خبرنگار شهری و رفاهی فارس گفت: مقام معظم رهبری سال جاری را به عنوان سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی نامگذاری کرده‌اند که معتقدیم تکلیف دینی و ملی ما برخورد شعارگونه با فرمایش ایشان نیست و در شهرداری منطقه سعی کرده ایم در فرهنگ سازمانی برخورد شعاری با موضوع نداشته باشیم.

وی ادامه داد: فرمایش مقام معظم رهبری تکلیف ما و اولویت امسال را روشن کرده است. آقای قالیباف هم در پیروی از شعار سال، به طور ویژه اکثر وقت و توان خود را در این حوزه متمرکز کرده اند. در سطح منطقه 16 نیز ما دو حوزه اقتصاد و فرهنگ را مهمترین اولویت خود در سال جاری می دانیم.

شهردار منطقه 16 تاکید کرد: در برخورد و پیروی از این دستور رهبر انقلاب نباید منتظر بخشنامه و دستورالعمل بمانیم، زیرا حجت بر ما تمام شده و لازم است اگر تا کنون در راستای اقتصاد و فرهنگ راه می رفتیم، اکنون شروع به دویدن کنیم و به فعالیت های خود عمق و شتاب ببخشیم.

اسدی اضافه کرد: در توفیقی که داشتیم و خدمت مقام معظم رهبری رسیدیم، در کنار رضایت عمومی از عملکرد شهرداری، یک مسئله موجب نارضایتی ایشان شده بود و آن اینکه در حوزه فرهنگ تا کنون آنچنان که باید و شاید کار نشده که همین گله مندی تکلیف ما را روشن کرد. این یک تکلیف عمومی برای همه دستگاه ها و مردم است.

وی افزود: به همین دلیل به سرعت در این حوزه مشغول به کار شدیم و معتقدیم راه موفقیت، مشارکت همگانی است. بر همین اساس، به منظور همسو کردن فعالیت های فرهنگی که در سطح منطقه توسط دستگاه های دولتی، شهرداری، نهادهای مردمی و افراد شاخص انجام می شد، پیشنهاد ایجاد قرارگاه فرهنگی شهید شاطری را در منطقه 16 مطرح کردیم.

شهردار منطقه 16 در ادامه گفت: به منظور همفکری با دستگاه ها و نهادهای مختلف، با همه افراد حقیقی و حقوقی موثر در منطقه شامل بسیج، آموزش و پرورش، تربیت بدنی، ائمه جماعات، نیروهای انتظامی، حوزه علمیه، سازمان تبلیغات اسلامی و ... جلسه گذاشتیم و این طرح تشریح شد که چرا باید برخورد با موضوع فرهنگ پیرو فرمایش مقام معظم رهبری در قالب قرارگاه صورت بگیرد.

اسدی اذعان داشت: پیشینه منطقه در تبرک به نفس گرم شهید شاطری، نحوه نامگذاری قرارگاه مذکور را مشخص کرد. در این قرارگاه، قرار بر هم افزایی در لوای این قرارگاه و کمک برای توسعه فرهنگ دینی و ملی است و بنا نداریم از ارگان خاصی نام ببریم، بلکه می خواهیم در راستای فرمایش مقام معظم رهبری در جهت توسعه فرهنگی کار کنیم.

وی تصریح کرد: مقوله فرهنگ موضوعی نیست که یک ارگان به تنهایی در آن دخیل یا اثرگذار باشد. اما در شهرداری محور اصلی فعالیت های فرهنگی، فرهنگ قرآنی و مسجدمحوری است که به عنوان یک اصل، همه فعالیت ها با محوریت مساجد محقق می شود و اگر برنامه ای در تعارض با حضور مردم در مساجد باشد، حذف می شود. البته طبیعی است که هنوز تا نقطه مطلوب فاصله داریم.

شهردار منطقه 16 در ادامه گفت: در محور اقتصاد نیز نگاه سازمانی در شهرداری، بازنگری و مهندسی مجدد در حوزه اقتصاد شهر است. شهر تهران با ویژگی هایی که دارد، پتانسیل های فراوانی برای درآمدزایی دارد. منطقه 16 نیز به جهت وجود پهنه تجارت بین الملل، ظرفیت جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی را دارد. همچنین مجموعه های پردیس خودرو، مجموعه خدمات کامپیوتری و ... از جمله نیازهای شهر است که ضمن افزایش درآمد شهر، وابستگی شهرداری به درآمدهای ناشی از فروش تراکم را کم می کند.

اسدی در پایان درباره فعالیت های شهرداری منطقه 16 در حوزه محیط زیست گفت: منطقه 16 در دو جایزه ملی محیط زیست تقدیرنامه دریافت کرده که دلیل آن پرداختن ویژه به موضوعات زیست محیطی است. در منطقه 16 نگاه به مسئله محیط زیست در سطح شهری، کشوری و ملی صورت می گیرد و امانتداری در حوزه محیط زیست اقتضا می کند به عنوان یک تکلیف دینی به این امانت خیانت نکنیم.
انتهای پیام/ 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها