امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۰:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91773
تاریخ انتشار: ۷ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
ابوالقاسم عیسی‌مراد، مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری ...

ابوالقاسم عیسی‌مراد، مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس و در پاسخ به این پرسش که «تعداد پایگاه‌های آموزش و پرورش در ایام انتخاب رشته دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی چه تعدادی خواهد بود؟»، اظهار داشت: مشاوران در بیش از 2 هزار پایگاه انتخاب رشته در 718 منطقه آموزش و پرورش به تفکیک جنسیت (دخترانه و پسرانه) به انتخاب رشته داوطلبان کنکور سراسری می‌پردازند.

وی افزود: معمولاً در اواسط مرداد ماه با اعلام اسامی داوطلبان مجاز به انتخاب رشته توسط سازمان سنجش، فعالیت این پایگاه‌ها آغاز می‌شود.

*وجود اعتماد بالای خانواده‌ها به آموزش و پرورش

عیسی‌مراد در پاسخ به این پرسش که «ویژگی پایگاه‌های آموزش و پرورش نسبت به سایر موسسات آزاد چیست؟»، خاطر نشان کرد: به دلیل اعتماد بالای خانواده‌ها به آموزش و پرورش، استقبال بسیار گسترده‌ای از این پایگاه ها می‌شود.

وی ادامه داد: با توجه به تخصص مشاوران این پایگاه‌ها که تحصیلکرده رشته‌های روانشناسی و مشاوره هستند و به ویژگی‌های رشدی، روحیات و تفاوت‌های فردی نوجوانان و جوانان و همچنین مسائل تحصیلی و شغلی و بازار کار آینده آشنایی کامل دارند و در طول سال تحصیلی نیز به صورت مستمر با دانش‌آموزان در ارتباط هستند و تلاش می‌کنند بهترین انتخاب را برای داوطلبان رقم بزنند.

*تهران 70 پایگاه انتخاب رشته دارد/استفاده از نرم افزارهای دقیق انتخاب رشته

مدیر کل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه مشاوران با استفاده از نرم افزارهای دقیق‌تر برای انتخاب رشته اقدام می‌کنند، تصریح کرد: از دیگر ویژگی این پایگاه‌های انتخاب رشته تعرفه پایین و انجام مشاوره فردی و گروهی از داوطلبان است.

وی همچنین با اشاره به ایجاد دسترسی‌های آسان برای پایگاه‌های انتخاب رشته، گفت: هر منطقه آموزش و پرورش کشور دارای دو پایگاه انتخاب رشته هستند که شامل یک پایگاه دخترانه و یک پایگاه پسرانه است و تهران با دارا بودن 70 پایگاه بیشترین پایگاه‌ها را داراست.

*انتخاب رشته رایگان برای رتبه های زیر 100 کنکور

*فرزندان فرهنگیان نیم بها انتخاب رشته می‌کنند

عیسی‌مراد در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه «در هر پایگاه انتخاب رشته چند نفر مشغول فعالیت هستند؟»، عنوان کرد: این موضوع بستگی به جمعیت دانش‌آموزی مناطق دارد اما معمولاً یک نفر به عنوان مسئول یا مدیر پایگاه و حداقل دو مشاور که یک نفر متصدی امور رایانه‌ای برای پرینت و یک نفر به عنوان مسئول پذیرش در این پایگاهها هستند، فعالیت می‌کنند.

وی افزود: هسته‌های مشاوره، مراکز مشاوره و مدارس منتخب و مرکز مشاوره استان‌ها، پایگاه مرکزی انتخاب رشته هستند و مسئولان مرکز مشاوره و رئیس مشاوره هم به عنوان ناظر بر پایگاه‌ها نظارت می‌کنند؛ همچنین رتبه‌های زیر 100 کنکور به صورت رایگان و تمامی فرهنگیان و فرزندان آنها به صورت نیم بها انتخاب رشته می‌کنند.

مدیرکل امور تربیتی و مشاوره آموزش و پرورش در پایان گفت: سایت اطلاع‌رسانی اداره کل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش به نشانی www.moshaver.medu.ir در ایام انتخاب رشته به داوطلبان کمک خواهد کرد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها