امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۱:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91777
تاریخ انتشار: ۷ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس تقی بغدادی روز گذشته در نشستی خبری گفت: زمانی که بیماری ارتوپدی کودکان در سن مناسب تشخیص داده شود در بزرگسالی ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس تقی بغدادی روز گذشته در نشستی خبری گفت: زمانی که بیماری ارتوپدی کودکان در سن مناسب تشخیص داده شود در بزرگسالی حتی اگر آن بیماری مادرزادی و ژنتیکی باشد بهتر درمان خواهد شد.

وی ادامه داد: بیماری‌های ارتوپدی نوزادان و اطفال شامل دو دسته‌اند یا ارثی هستند که با تولد همراه می‌شوند و یا پس از تولد در کودک بروز پیدا می‌کند.

رئیس انجمن ارتوپدی اطفال تصریح کرد: بیماری‌های ارتوپدی اطفال که به صورت ارثی وجود دارد در کشور بسیار شایع است به طوری که از هر 1000 تولد 25 نوزاد می‌تواند بیماری ارتوپد ارثی داشته باشد.

این فوق تخصصی ارتوپدی اطفال گفت: در رفتگی مادرزادی لگن نمونه‌ای از این بیماری‌هاست که شایع‌ترین نوع ارثی بوده و در گذشته دیر تشخیص داده می‌شده است در حالی که اکنون با تشخیص به موقع پس از تولد و با بستن کمربند‌های مخصوص درمان می‌شود و در صورت نیاز با عمل جراحی بهبود می‌یابد.

بغدادی گفت: بیماری مادر‌زادی شایع دیگر پا چنبری است. این بیماری به گونه‌ای است که پای نوزاد به داخل بدن گرایش دارد و قوسی شکل است. این بیماری نیز با انجام گچ‌گیری پس از سه ماه درمان می‌شود.

وی ادامه داد: این بیماری که علت عمده آن ژنتیک است از هفته نوزدهم بارداری با انجام سونوگرافی قابل تشخیص است و در کشور از هر 1000 تولد 1.2 نوزاد به آن مبتلاست.

بغدادی گفت: در رفتگی مادرزادی لگن به عنوان یک بیماری در ابتدای تولد با انجام غربالگری در بیمارستان‌ها شناسایی و به موقع درمان می‌شود.

رئیس انجمن ارتوپدی اطفال تصریح کرد: در رفتگی لگن معمولا به هنگام تولد رخ نمی‌دهد بلکه از 7 ماهگی در دوران بارداری رخ می‌دهد که به دلیل وجود فیبرون رحمی یا چند قلویی رخ می‌دهد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها