امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۴:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91786
تاریخ انتشار: ۷ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 27
هوشنگ اطلاعی، مدیر پژوهش‌سرای دانش‌آموزی منطقه 15 آموزش و پرورش تهران در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری ...

هوشنگ اطلاعی، مدیر پژوهش‌سرای دانش‌آموزی منطقه 15 آموزش و پرورش تهران در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در خصوص «فعالیت‌های مدیر پژوهش‌سرای دانش‌آموزی منطقه 15» اظهار داشت: پژوهش‌سرای دانش‌آموزی این منطقه در سال 1382 افتتاح شده است و دانش‌آموزان را از مقطع ابتدایی تا متوسطه اول و دوم و علاقه مندان به فعالیت‌های پژوهشی را تحت پوشش قرار داده است.

وی ادامه داد: هدف پژوهش‌سرا گسترش فرهنگ پژوهش و تحقیق با استفاده از روش‌های جدید است و توانسته‌ایم روحیه خلاقیت را در دانش‌آموزان تقویت کنیم.

اطلاعی افزود: این پژوهش‌سرا نخستین آزمایشگاه نانوی دانش آموزی و نخستین قطب نانوی دانش‌آموزی در کشور است که با همت آموزش و پرورش و ستاد نانوی ریاست جمهوری ایجاد شده است.

مدیر پژوهش‌سرای دانش‌آموزی منطقه 15 آموزش و پرورش تهران یادآور شد: دانش‌آموزان این پژوهش‌سرا 25 مقاله علمی در حوزه نانو در سمینارهای ملی و بین‌المللی ارائه دادند که در سه سال گذشته رتبه‌های اول تا چهارم در جشنواره علمی پژوهشی نانو را که در کنار نمایشگاه نانو برگزار می‌شود به دست آوردند.

وی اضافه کرد:‌ با مراکزی مثل انستیتو پاستور، دانشگاه آزاد واحد شمال و پژوهشگاه رنگ همکاری کرده و تفاهم‌نامه علمی امضا کرده‌ایم و دستاوردهای دانش‌آموزان در نخستین نمایشگاه بین‌المللی خدمات آموزشی که در سال گذشته برگزار شد، رتبه اول در حوزه خلاقیت را به دست آورد.

اطلاعی با اشاره به فعالیت‌های پژوهش سرا خاطر نشان کرد: ثبت بیش از 50 اختراع در حوزه شیمی، فیزیک و نانو، رتبه اول پژوهش دانش‌آموزی در سال 91، پژوهش‌سرای برتر در سال‌های 88 و 90 درکل کشور، کسب مرکز نوآوران برتر از سوی مرکز تحقیقات وزارت راه و شهرسازی و احراز رتبه اول تا سوم در جشنواره زیست‌فناوری در سال جاری از افتخارات این پژوهش‌سراست.

مدیر پژوهش‌سرای دانش‌آموزی منطقه 15 آموزش و پرورش تهران گفت: طولانی‌ترین روزنامه دیواری جهان در نمایشگاه بین‌المللی مطبوعات در سال 91 و طراحی و تالیف دائرالمعارف دانش‌آموزی توسط دانش‌آموزان منطقه 15 انجام شده است و سه دوره نیز در نمایشگاه تخصصی  محیط زیست تهران دستاوردهای دانش‌آموزان این منطقه نیز ارائه شد.

اطلاعی یادآور شد: روشی را که در حوزه حل مسئله، خلاقیت و نوآوری در پژوهش‌سرا به کار گرفته‌ایم، در کنفرانس خلاقیت و نوآوری اروپا با عنوان (TREZ) یا حل خلاقانه مسئله در سال 2011 در ایرلند، در سال 2012 در پرتغال و در سال 2013 در کره جنوبی مورد پذیرش قرار گرفت؛ اما به دلیل مشکلات مالی نتوانستیم در آن حضور پیدا کنیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها