امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۰۲:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91793
تاریخ انتشار: ۷ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 37
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مبینا بُرا و یاسمن حاجی‌زاده، دانش‌آموزان سال ششم مدرسه شاهد حضرت ...

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مبینا بُرا و یاسمن حاجی‌زاده، دانش‌آموزان سال ششم مدرسه شاهد حضرت زینب(س) منطقه «5» آموزش و پرورش شهر تهران و عضو پژوهش‌سرای پویای منطقه 11 هستند که طرح «تخته پاک کن الکترونیکی خودکار» را تهیه کردند.

حاجی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در خصوص طرح «تخته پاک کن الکترونیکی خودکار» اظهار داشتند: پاک کردن تخته‌ها در کلاس همواره انرژی زیادی می‌برد و ماژیک تخته کلاس نیز سرطان‌زاست و بیماری‌های پوستی ایجاد می‌کند؛ به همین دلیل به دنبال راه‌حل بودیم تا اینکه از اول بهمن‌ماه سال گذشته کار را در قالب تیم دو نفره‌ای شروع کردیم.

وی ادامه داد: این طرح از یک تخته وایت‌برد در ابعاد 50 در 40 سانتی‌متری، موتورdc دوازده ولت، طناب و تخته پاکن که از MDF ساخته شده است، تشکیل شده که این اجزاء قابل تغییر بوده و دارای یک ریموت قابل کنترل است.

این دانش‌آموز در توضیح روش کار این دستگاه‌ گفت: وقتی ریموت روشن می‌شود دستگاه برق را به سیم‌های موتور وصل کرده و قرقره‌های موتور حرکت می‌کند و طناب به چرخش در می‌آید که این باعث حرکت تخته پاک کن می‌شود.
نخستین تخته پاک کن الکترونیکی خودکار


حاجی زاده افزود: قرار است در آینده یک اسکنر نیز به این تخته پاک کن متصل شود تا مطالب نوشته شده را بر روی هارد خود ذخیره کرده و دانش‌آموزانی که درکلاس حضور ندارند با استفاده از فلش، از آن استفاده کنند.

 وی خاطرنشان کرد: این طرح برای نخستین‌بار در کشور انجام شده است و تنها یک مشابه خارجی آن هم در کشور ژاپن دارد و کاربردهای دیگری مثل امکان پاک کردن شیشه خانه‌ها، برف‌ پاک کن خودرو و نظافت سطوح را نیز دارد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها