امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۴:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91799
تاریخ انتشار: ۷ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 22
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «السومربه نیوز» عراق، «هشام السیلاوی» عضو کمیته بسیج مردمی استان نجف ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «السومربه نیوز» عراق، «هشام السیلاوی» عضو کمیته بسیج مردمی استان نجف گفت: داوطلبان برای جنگ با تروریست‌های داعش در پی فتوای مرجعیت در طی ده روز گذشته به 5000 هزار تن رسید و در بین آن‌ها 100 نفر برای انجام عملیات شهادت طلبانه ثبت‌نام کرده‌اند.

از سوی دیگر «علی المربعی» روحانی اهل نجف گفت: این تعداد داوطلب منتظر صدور فتوای جهاد عینی برای اعزام به مناطق درگیری هستند.

در همین راستا فرمانده نیروهای «عاشورا» نیز گفت: تا کنون 400 نفر دوره آموزشی را برای اعزام به مناطق درگیری طی کرده‌اند و در دوره دوم نیز 450 نفر آموزش خواهند دید.

نیروهای گروهک تروریستی دولت اسلامی عراق و شام (داعش) در بامداد روز سه شنبه 20 خرداد با لشگرکشی به شهرهای عراق، شهر موصل را به تصرف خود درآوردند. در حال حاضر درگیری‌های شدیدی بین تروریست‌ها با نیروهای امنیتی، عشایر، پیشمرگه و نیروهای داوطلب مردمی وجود دارد. عمده درگیری‌ها در استان‌های الانبار، نینوی، صلاح‌الدین، کرکوک و در برخی مناطق استان دیالی جریان دارد.

آیت‌الله سیستانی مرجع بزرگ شیعیان عراق در تاریخ 23 خرداد فتوای جهاد کفایی برای جنگ با تررویست‌ها را صادر کرد. همچنین مجمع علمای اهل سنت بصره نیز فتوای جهاد صادر کرده است. در تمامی استان‌های عراق، نیروهای داوطلب مردمی همراه نیروهای امنیتی آماده مبارزه با تروریست‌های داعش هستند.
انتهای پیام/ص
 
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها