امروز : جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 18
۱۶:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91817
تاریخ انتشار: ۷ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «السومریه نیوز»، نوری المالکی نخست وزیر عراق عصر جمعه در سخنانی در مقر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «السومریه نیوز»، نوری المالکی نخست وزیر عراق عصر جمعه در سخنانی در مقر فرماندهی عملیات بغداد با اشاره به اینکه برخی تلاش دارند تا در برگزاری اولین جلسه پارلمان جدید عراق اخلال ایجاد کنند، گفت: کسانی که در به شکست کشاندن انتخابات ناکام بودند به دنبال ایجاد مانع در برگزاری نشست افتتاحیه پارلمان هستند چرا که ادامه عملیات سیاسی عراق باعث نابودی آنها می‌شود.

وی همچنین در جمع فرماندهان نظامی عملیات بغداد تصریح کرد که بغداد باید در زمان این مناسبت (برگزاری اولین جلسه پارلمان جدید عراق) امن باشد و نباید حادثه‌ای در بغداد و هیچ منطقه دیگری روی دهد.

قرار است روز سه شنبه اولین جلسه پارلمان جدید عراق با حضور نمایندگانی که در سومین انتخابات پارلمانی این کشور پیروز شدند، برگزار شود.

مالکی در ادامه با اشاره به اینکه برخی به عملیات سیاسی در عراق اعتقادی ندارند و تفکرات کهنه و طایفه گرایانه دارند، ابراز داشت: باید با ستون پنجم و نیروهایی که ناامیدی را میان سربازان ترویج می‌کنند، برخورد شود.

عراق در 30 ژوئن (10 اردیبهشت) شاهد برگزاری اولین انتخابات پارلمانی در این کشور پس از خروج نیروهای آمریکایی بود و نتیجه این انتخابات 19 روز بعد اعلام شد. براساس نتایجی که کمیساریای عالی انتخابات عراق اعلام کرد ائتلاف دولت قانون به ریاست نوری المالکی نخست وزیر این کشور با بدست آوردن 92 کرسی بالاتر از دیگر رقبا قرار گرفت.

پس از ائتلاف دولت قانون، فراکسیون الاحرار وابسته به جریان صدر، ائتلاف مواطن به ریاست سید عمار حکیم، ائتلاف متحدون به ریاست اسامه النجیفی (رئیس پارلمان)،‌ ائتلاف الوطنیه به ریاست ایاد علاوی (نخست وزیر اسبق) و حزب دموکراتیک کردستان به ریاست مسعود بارزانی (رئیس منطقه کردستان) قرار گرفتند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار