امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۲۱:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91820
تاریخ انتشار: ۷ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «العربیه الجدید»، مردم استان‌های قاهره، اسکندریه، المنیا، الشرقیة، ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «العربیه الجدید»، مردم استان‌های قاهره، اسکندریه، المنیا، الشرقیة، الجیزه و شهر «پورت‌سعید» پس از اتمام نماز جمعه دست به تظاهرات زدند.

در شهر قاهره، در میدان التحریر پس از اتمام نماز جمعه در منطقه «الاسعاف» در مرکز قاهره، مردم با شعار «رابعة العدویه» و «سرنگون باد دولت نظامی» نسبت به برکناری «محمدمرسی» اعتراض کردند. رابعة العدویه نام میدانی است که در تابستان سال گذشته صدها تن از طرفداران اخوان‌المسلمین توسط ارتش و نیروهای امنیتی مصر کشته شدند.

در شهر «برج العرب» استان اسکندریه نیز بسیاری از نهادهای مدنی و جوانان دست به تظاهرات زدند.

همچنین در استان «المنیا» در شهر «مغاغه»، «سمالوط» و «ابوقرقاص» معترضان شعار «رابعة العدویة» را سر دادند. آن‌ها تصاویر «محمدمرسی» را در دست داشتند. در شهرهای مختلف این استان بیش از 20 تجمع اعتراض آمیز علیه حکومت السیسی برگزار گردید.

در استان «الشرقیة» در شهر «فاقوس» نیز معترضان با در دست داشتن پلاکارد‌هایی در اعتراض به «عبدالفتاح السیسی» شکنجه و دستگیری‌های گسترده حکومت را محکوم کردند.

همچنین در شهر «الحوامدیة» استان «الجیزه» و شهر «ترسا» نیز اعتراضات مردمی علیه حکومت مصر برپا شد. در شهر ترسا، دهها نفر به علت پرتاب گازهای اشک آور توسط نیروهای امنیتی حالت خفگی بهشان دست داد.

در شهر «پورت‌سعید» در شمال شرق مصر نیز تظاهرات اعتراض آمیز علیه حکومت عبدالفتاح‌السیسی و حمایت از اخوان‌المسلمین برگزار شد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها