امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۰:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91831
تاریخ انتشار: ۷ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 41
«سعید اللاوندی»، کارشناس مرکز مطالعات سیاسی و استراتژیک الاهرام در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره با بیان ...

«سعید اللاوندی»، کارشناس مرکز مطالعات سیاسی و استراتژیک الاهرام در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره با بیان اینکه سفر «جان کری»، وزیر امور خارجه آمریکا به عراق سفر خوش یمنی نمی‌تواند باشد و دارای ارزشی نیست، افزود: تنها کسی که می‌تواند عراق را از شرایط موجود برهاند، مردم عراق هستند.

اللاوندی با بیان اینکه به هیچ وجه نمی‌توان به آمریکا اعتماد کرد و تجزیه و تفکیک جهان اسلام برای آن هیچ اهمیتی ندارد، افزود: این سفر از بعد مردمی چه از سوی مردم عراق و چه مردم مصر کاملا محکوم است، چون ما به خوبی می‌دانیم که داعش در اصل گروهی ساخته و پرداخته آمریکاست.

داعش دستاویزی برای حضور در عراق
وی با محکوم کردن دخالت آمریکا در عراق تاکید کرد که آمریکا هیچ‌گاه از عراق خارج نخواهد شد و این امری آشکار و عیان برای همه است که آمریکا از نفت عراق چشم پوشی نخواهد کرد و داعش دستاویزی برای آمریکا جهت حضور در عراق است، همانگونه که القاعده را دستاویزی برای دخالت در افغانستان قرار داد.

اما در خصوص اظهارات کری که واشنگتن خواهان عراقی قدرتمند و قوی است، اللاوندی گفت: این اظهارات سخنی بیش نیست و مشابه این سخنان را در سفر به مصر نیز زده بود، هنگامی‌که گفت، واشنگتن خواهان مصری قدرتمند است و با قاهره علیه تروریسم قرار دارد، اما در عمل هیچ کاری پیش نبرد.

به همین دلیل این کارشناس امور بین‌الملل تصریح کرد که تنها راه حل موجود حفظ وحدت جهان اسلام و از بین بردن اختلافات موجود در میان آنهاست.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها