امروز : یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 19
۰۲:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91834
تاریخ انتشار: ۷ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 40
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «شیمون پرز» رئیس رژیم‌صهیونیستی روز جمعه با تمجید از عملکرد رئیس‌جمهور آمریکا در پیشبرد منافع ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «شیمون پرز» رئیس رژیم‌صهیونیستی روز جمعه با تمجید از عملکرد رئیس‌جمهور آمریکا در پیشبرد منافع اسرائیل، گفت تل‌آویو می‌تواند در مذاکرات هسته‌ای با ایران به «باراک اوباما» اعتماد کند.
پرز که آخرین روزهای حضور در دفتر ریاست رژیم‌صهیونیستی را سپری می‌کند، در مصاحبه با کانال 10 تلویزیون اسرائیل در مورد عملکرد اوباما گفت: «چه کاری بوده که از او خواسته شده برای اسرائیل انجام دهد و او انجام نداده است؟»
وی افزود: «او قطعنامه‌های سازمان ملل (علیه اسرائیل) را وتو کرد و کارهایی انجام داد که نمی‌دانم کس دیگری انجام دهد.»
رئیس رژیم‌صهیونیستی این اظهارات را در واکنش به انتقادات مطرح شده از سیاست‌های اوباما در قبال اسرائیل و مذاکرات هسته‌ای مطرح کرد و گفت: «تمام مقامات امنیتی موافق هستند که در مسائل امنیتی هیچ‌گاه روابط اسرائیل و ایالات متحده تا این حد نزدیک نبوده است. اوباما هیچ‌گاه حتی یک کلمه در محکومیت ما سخن نگفته است.»
وی سپس در پاسخ به این سوال که آیا تل‌آویو می‌تواند در مذاکرات هسته‌ای و برای پایان دادن به پیشرفت برنامه هسته‌ای ایران به اسرائیل اعتماد کند، قاطعانه پاسخ داد: «بله.»
پرز که به واشنگتن سفر کرده، در جریان سفر خود با اوباما نیز دیدار کرد. رئیس‌جمهور آمریکا در آن دیدار بار دیگر بر تعهد خود برای اتخاذ مواضع سرسختانه در قبال برنامه هسته‌ای ایران و حمایت از امنیت رژیم‌صهیونیستی تأکید کرد.
انتهای پیام/ق
برچسب ها:
آخرین اخبار