امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۲:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91839
تاریخ انتشار: ۷ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «مارتین دمپسی» رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا با خودداری از رد احتمال همکاری این کشور با ایران ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «مارتین دمپسی» رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا با خودداری از رد احتمال همکاری این کشور با ایران برای پایان دادن به تحرکات گروه‌های تروریستی در عراق، گفت واشنگتن با نگاهی منطقی همکاری با ایران را بررسی می‌کند. با این حال دمپسی تأکید کرد که هنوز فاصله زیادی تا همکاری با تهران وجود دارد.

وی که با پایگاه «ان‌پی‌آر» گفت‌وگو می‌کرد، در رابطه با امکان اقدامات مشترک با تهران، گفت: «یکی از مسائلی که باید بفهمیم، این است که آیا ایران وارد شده و نیروهای امنیتی عراق را راهنمایی و پشتیبانی می‌کند یا نه. واقعا باید پیش از هرگونه تصمیمی از واقعیات میدانی مطلع شویم.»

دمپسی در ادامه این مصاحبه که روز جمعه منتشر شد، گفت: «ما با نگاهی منطقی بررسی می‌کنیم که کی و کجا لازم است در فضایی مشترک و در راستای هدفی یکسان برای مبارزه با «داعش»، با ایران کار کنیم. اما می‌توانم تقریبا با اطمینان به شما بگویم که اهداف آن‌ها در عراق به طور کامل با اهداف ما در یک راستا قرار نمی‌گیرد و ما هم قبلا به صراحت در این مورد صحبت کرده‌ایم.»

رسانه‌های غربی در روزهای اخیر بارها مدعی ایفای نقش ایران در عراق شده‌اند. با این حال هم تهران و هم بغداد چنین گمانه‌زنی‌هایی را رد کرده‌اند. ایران اعلام کرده است که عراق و مردم این کشور قادرند خود بر مشکلاتشان فائق آیند و نیازی به کمک‌های خارجی ندارند.

با این وجود، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا می‌گوید: «پیش‌بینی من این نیست که همکاری با ایران در برهه‌ای غیرممکن باشد. اما برداشت خود من این است که راه زیادی از نقطه کنونی تا آن وضعیت باقی مانده است.»

انتهای پیام/ق
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها