امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۰۹:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91844
تاریخ انتشار: ۷ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 21
بیژن نوباوه در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به لزوم تکریم مساجد در این دهه گفت: مساجد به ...

بیژن نوباوه در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به لزوم تکریم مساجد در این دهه گفت: مساجد به عنوان یکی از مهمترین پایگاه‌های اسلام به شمار می‌رود و تکریم و ارج نهادن به آنها بسیار مهم و ضروری است.

وی به اهمیت اقامه نماز در دین اسلام اشاره و عنوان کرد: دین اسلام به نماز اهمیت فراوانی قائل شده است و اولیای دین بارها در خصوص اهمیت این فریضه سخن گفته‌اند بنابراین مسجد به عنوان محلی برای اقامه نماز باید توسط مسلمانان ارج نهاده شود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به کارکردهای مساجد ابراز داشت: مساجد کارکردهای گوناگونی را غیر از یک عبادتگاه می‌توانند داشته باشند و از صدر اسلام هم پیامبر گرامی اسلام و دیگر پیشوایان دینی ما به مساجد اهمیت زیادی در مسائل مختلف می‌دادند.

وی افزود: مسجد محلی برای اجتماع های وحدت بخش مسلمانان، حضور سیاسی، اجتماعی و فرهنگی مسلمانان به شمار می رود و می‌تواند خیرات و برکات فراوانی را در ابعاد مختلف برای جامعه اسلامی داشته باشد. البته کارکردهای مساجد بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در حوزه‌های مختلف افزایش داشته است ولی این کارکردها بسیار بیشتر از ظرفیت فعلی می‌تواند باشد که باید در آن‌ها بازنگری شود.

نوباوه گفت: مسئولان باید مساجد را به خصوص در شهرستان‌ها به عنوان یکی از نقاط مهم برای تمرکز مردم و حل مشکلات قرار دهند و شرایط را برای حضور همه اقشار به خصوص جوانان در مسجد فراهم کنند.
انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها