امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۲۰:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91845
تاریخ انتشار: ۷ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 20
آیت‌الله محمدعلی موحدی کرمانی در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در خصوص نقش مساجد در دفاع از ارزش‌های ...

آیت‌الله محمدعلی موحدی کرمانی در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در خصوص نقش مساجد در دفاع از ارزش‌های اسلامی گفت: مساجد به عنوان یکی از ستون‌های مهم جامعه اسلامی نقش مؤثری در تبیین و دفاع از ارزش‌های اسلامی بر عهده دارد.

وی اظهار داشت: دشمنان اسلام به اهمیت این نکته پی برده‌اند از این رو به دنبال آسیب رساندن به رابطه مردم و مساجد هستند لذا ارتباط مردم و مساجد شرایط را برای وحدت و همدلی مسلمانان فراهم و توطئه‌های دشمنان را خنثی می‌کند.

امام جمعه موقت تهران عنوان کرد: مساجد به عنوان یکی از نهادهای تأثیر گذار بر افکار مسلمین نقش مهمی را در تحقق و تبیین مطالبات امام (ره) و رهبری بر عهده دارد و تاریخ انقلاب اسلامی هم این مسئله را بارها ثابت کرده است. همچنین حضور خانواده‌ها در مساجد، آن‌ها را برابر خطرات ناشی از تهاجم فرهنگی دشمن ایمن می‌کند.

وی ریشه بروز بسیاری از مشکلات امروز خانواده‌ها را فاصله گرفتن آن‌ها از مساجد دانست و گفت: متأسفانه حضور خانوده‌ها در مساجد تنها منحصر به ماه مبارک رمضان و ایام این چنینی است که این مسئله ریشه بسیاری از مشکلات خانواده‌ها محسوب می‌شود.

آیت‌الله موحدی کرمانی با بیان اینکه فاصله گرفتن از مساجد به موازات فاصله با فرهنگ اسلامی به وجود می‌آید، گفت: ایجاد فاصله میان خانواده‌ها و مساجد به دور شدن آن‌ها از فرهنگ اسلامی و پیوند آن‌ها با فرهنگ بیگانه می‌انجامد.

وی ابراز داشت: غربی‌ها از سال‌ها قبل به دنبال ارائه روشی به غیر از روش اسلامی برای زندگی ما بوده‌اند و در حال حاضر هم با استفاده از ماهواره‌ها و ابزارهای دیگر در این خصوص تلاش می‌کنند.

این کارشناس امور مساجد گرامی‌داشت دهه تکریم و غبارروبی مساجد را در سال فرهنگ مهم توصیف کرد و گفت: امسال باید بنا به نظر مقام معظم رهبری مدیریتی جهادی در عرصه فرهنگ انجام شود که این مسئله در حوزه مساجد در این دهه مبارک تحقق پیدا می‌کند.
انتهای پیام/ک
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها