امروز : پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 23
۱۹:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91877
تاریخ انتشار: ۷ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۴۷
تعداد بازدید: 32
محمدرضا فخر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بیرجند اظهار داشت: بازارچه‌های مرزی خراسان جنوبی در حال حاضر شامل میل 73، ماهیرود، دوکوهانه و یزدان ...

محمدرضا فخر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بیرجند اظهار داشت: بازارچه‌های مرزی خراسان جنوبی در حال حاضر شامل میل 73، ماهیرود، دوکوهانه و یزدان می‌شود.

وی با بیان این‌که در دو ماهه سال جاری 6 میلیون و 465 هزار و 857 دلار از سه بازارچه مرزی فعال خراسان جنوبی در این مدت صادرات وجود داشته است، تصریح کرد: در این مدت میزان صادرات در بازارچه مرزی یزدان صفر بوده است.

صادرات بیش‌از 3 میلیون دلاری از بازارچه مرزی میل 73

مدیرکل بازارچه‌های مرزی خراسان جنوبی با بیان این‌که ارزش صادرات در بازارچه مرزی میل 73 در دو ماهه سال جاری به میزان 3 میلیون و 188 هزار و 664 دلار بوده است، اضافه کرد: همچنین ارزش میزان صادرات صورت گرفته از بازارچه مرزی دوکوهانه نهبندان 265 هزار و 663 دلار بوده است.

فخر به بازارچه مرزی ماهیرود اشاره کرد و یادآور شد: این بازارچه در 140 کیلومتری مرکز شهرستان سربیشه، 55 کیلومتری بخش درح و 205 کیلومتری مرکز استان واقع است.

وی با بیان این‌که مساحت محصور شده بازارچه مرزی ماهیرود 15 هکتار است، ادامه داد: روزانه بالغ بر 170 تریلی بار از این بازارچه به کشور افغانستان صادر می‌شود.

صادرات 23 هزار تن کالا از بازارچه مرزی ماهیرود

مدیرکل بازارچه‌های مرزی خراسان جنوبی متذکر شد: عمده کالاهای صادراتی از بازارچه مرزی ماهیرود شامل انواع مواد غذایی، انواع مصالح ساختمانی، انواع محصولات نساجی و انواع مواد شوینده می‌شود.

فخر با بیان این‌که طی سال گذشته مجموع کالاهای صادراتی از بازارچه مرزی ماهیرود دارای ارزشی بالغ بر 211 میلیون دلار بوده است، تصریح کرد: وزن این کالاها بیش‌از 575 هزار تن بوده است.

وی ارزش صادرات صورت گرفته در دو ماهه سال جاری از بازارچه مرزی ماهیرود به افغانستان اشاره کرد و افزود: در دو ماهه سال جاری ارزش صادرات از این بازارچه مرزی به کشور افغانستان 3 میلیون و 11 هزار و 530 دلار بوده است.

مدیرکل بازارچه‌های مرزی خراسان جنوبی خاطر نشان کرد: وزن این میزان کالا بالغ‌بر 23 هزار تن بوده است.

انتهای پیام/22481/ق30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها