امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۸:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91879
تاریخ انتشار: ۷ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۴۷
تعداد بازدید: 43
عظیم محبی، مدیرکل دفتر آموزش متوسطه اول وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در خصوص ...

عظیم محبی، مدیرکل دفتر آموزش متوسطه اول وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در خصوص «طرح مدام یا مشارکت دانش‌آموزان در اداره مدارس، اظهار داشت: در این طرح هر دانش‌آموز در یکی از فعالیت‌های فرهنگی، اجتماعی و پژوهشی مدرسه نقش ایفا می‌کند و یک روز تمام دانش‌آموزان، مدرسه را اداره می‌کنند و همچنین ایامی که شورای معلمان مدرسه برگزار می‌شود نیز مدرسه تعطیل نخواهد شد و دانش‌آموزان، مدرسه را اداره می‌کنند.

وی ادامه داد: این طرح برای مقطع متوسطه اول است و امسال از اول مهر، طرح مدام (مشارکت دانش‌اموزان در اداره مدارس) در سراسر کشور برگزار می‌شود تا مشارکت دانش‌آموزان در مدرسه جدی گرفته شده و دانش‌آموزان شیوه مدیریت مدرسه و معلمی را تمرین کنند.

محبی به «طرح تعالی مدیریت مدرسه» اشاره کرد و گفت: این طرح قبلاً در مقطع متوسطه اول در 600 مدرسه به مدت دو سال انجام شده بود اما امسال این طرح کامل‌تر شده و به تصویب شورای معاونین وزارت آموزش و پرورش رسیده است و مقرر شده در 10 درصد تمام مقاطع تحصیلی کشور انجام شود.

وی خاطرنشان کرد: برای این طرح ابتدا در استان‌ها، مدرسان را دعوت کرده‌ و به آنها آموزش می‌دهیم و آنها نیز به مدیران مدارس نمونه آموزش می‌دهند.

مدیرکل دفتر آموزش متوسطه اول وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: در اول مهر، مدیران برنامه اصلاحی خود را تهیه کرده و آن را در طول سال اصلاح می‌کنند و دوباره این طرح ارزیابی می‌شود، البته قرار است دانشگاه فرهنگیان نیز در ارزیابی با ما مشارکت کند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها