امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۷:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91883
تاریخ انتشار: ۷ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۴۷
تعداد بازدید: 54
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزرای رویترز، در آستانه ششمین دور از مذاکرات راه‌حل جامع هسته ای بین ایران و 1+5 ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزرای رویترز، در آستانه ششمین دور از مذاکرات راه‌حل جامع هسته ای بین ایران و 1+5 (آمریکا،انگلیس،فرانسه،روسیه،چین بعلاوه آلمان) یک هیأت کارشناسی مدعی شد که محموله موشک و دیگر تسلیحاتی که رژیم صهیونیستی چندی پیش آن را ضبط کرده بود، از طرف ایران آمده است و آن را نقض تحریم تسلیحات سازمان ملل علیه تهران دانست.

این کارشناسان سازمان ملل در حالی چنین ادعاهایی را مطرح کرده‌اند که آخرین دور از مذاکرات قبل از رسیدن ضرب‌الاجل 6 ماهه رسیدن به راه‌حل جامع هسته ای که می‌تواند به لغو تحریم‌های ایران منتهی شود، تا چند روز دیگر در وین برگزار می‌شود.

بر اساس گزارشی که رویترز از آن به عنوان گزارش اختصاصی یاد کرده است، علیرغم اظهارات صهیونیست‌ها مبنی بر آنکه این کشتی حامل محموله سلاح به سمت غزه حرکت می کرده است، کارشناسان سازمان ملل گفتند که این محموله تسلیحاتی به سمت سودان فرستاده می‌شد.

این کارشناسان اعلام کردند که هیأت رژیم صهیونیستی در سازمان ملل در 13 مارس، نامه‌ای را به کمیته تحریم‌های ایران در سازمان ملل نوشتند و در خصوص انتقال موشک، مهمات و دیگر تسلیحات مربوطه ایران به سودان گزارش کردند.

گزارش 14 صفحه‌ای هیأت کارشناسان شورای امنیت سازمان ملل در خصوص ایران هیچ اشاره‌ای به نوار غزه بعنوان مقصد احتمالی این تسلیحات نکرد که در 20 ظرف در کشتی تحت پرچم پاناما مخفی شده بود، و در ماه مارس مقامات صهیونیستی آن را ضبط کرده بودند.

کارشناسان سازمان ملل به این نتیجه رسیدند که این کشتی از بندرعباس به سمت بندر «ام قاسر» و از آنجا به سمت بندر سودان در حرکت بوده است.

این کشتی ادعایی توسط نیروی دریایی رژیم صهیونیستی در دریای سرخ قبل از آنکه به سودان برسد ضبط شده است. 

به نقل از رویترز کمیته سازمان ملل اعلام کرد: هیأت کارشناسان دریافت که شیوه مخفی‌سازی این سلاح‌ها با چندین پرونده‌ای که به کمیته تحریم‌های ایران در شورای امنیت سازمان ملل گزارش شده هماهنگ است و هیأت کارشناسان نتیجه گرفت که این محموله تسلیحاتی نقض تعهدات ایران طبق پاراگراف 5 قطعنامه 1747 که به تحریم تسلیحات علیه تهران اشاره دارد، می‌باشد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها