امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۰۴:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91885
تاریخ انتشار: ۷ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۴۷
تعداد بازدید: 23
حجت الاسلام محمدی عراقی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و یکی از نزدیکان آیت‌الله بهشتی در گفت وگو با خبرنگار تاریخ خبرگزاری پیروان موعود به نقل از ...

حجت الاسلام محمدی عراقی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و یکی از نزدیکان آیت‌الله بهشتی در گفت وگو با خبرنگار تاریخ خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به مناسبت سالروز شهادت سید محمدحسین بهشتی از خاطراتش با ایشان اظهار داشت: شهید بهشتی دارای ابعاد گوناگون شخصیتی بود که در کمتر کسی  این ابعاد شخصیتی در کنار هم قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه یکی از این ویژگی‌ها شرح صدر و تحمل ایشان بود، گفت: برخلاف اینکه معمولا دیگران شعار تحمل را می دادند اما ایشان واقعا مجسمه بردباری و صبر و تحمل بود.

حجت الاسلام محمدی عراقی اظهار داشت: آیت‌الله بهشتی بعد از سفر به آلمان و اقامت در هامبورگ در دید و بازدید از ایران گاهی به ما سر می زدند. ما جوان بودیم و آن زمان هم دوران مبارزه بود با بی پروایی ایشان را نقد می‌کردیم که بچه های مردم در زندان ها شکنجه می شوند شما خارج از کشور چه کار می کنید؟ ایشان با بزرگواری سخنان ما را تحمل می‌کردند و سعی می‌کردند برای ما روشن کنند که این کارشان هم در این راستا است. به قول خودش  پرسه زدن های مطالعاتی است.

وی گفت:‌ ما آن دوران تند و تیزی‌هایی داشتیم و بر این باور بودیم اولویت نخست ما مبارزه است و نمی توانیم با خیال راحت درس بخوانیم. ایشان در آن شرایط دور اندیشی داشتند که بعد‌ها فهمیدیم که ما برای آینده حرکت نیاز به کادر و کادرسازی داریم.

این عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: بردباری و دوراندیشی و تحمل ایشان بعد از انقلاب در برابر جریان‌های مخالف، خیلی توانست در آن روزهای پرالتهاب ابتدایی انقلاب، کارآمدی خود را نشان داد.
 
وی افزود: نخستین فتنه بعد از انقلاب همین جریان‌های مانند بنی‌صدر و مجاهدین خلق(منافقین) بودند که با استفاده از آزادی که به وجود آمده بود در برابر جریان اصیل انقلابی ـ‌که جریان خط امام بود ـ‌ به اشکال مختلف ایستادگی کردند و افراد شاخصی که رکن خط امام بودند را هدف قرار دادند.

محمدی عراقی با تأکید بر اینکه در صدر این افراد شهید بهشتی و مقام معظم رهبری بودند که یا به صورت ترور شخصیت و یا ترور فیزیکی هدف قرار گرفتند، افزود: واقعا تحمل شهید بهشتی زیاد بود دشمنان توانستند تا حدودی در دانشگاه ها نفوذ کنند و جوانان انقلابی ما را بر ضد انقلابیون تحریک کنند.

حجت الاسلام محمدی عراقی اظهار داشت: یادم می آید که شهید بهشتی برای پاسخگویی به سوالات جوانان و دانشجویان به دانشگاه می‌رفتند  به محض اینکه از ماشین پیاده می‌شدند تا به  محل سخنرانی برسند همین گروهک‌ها دو طرف سالن ها صف کشیده بودند و از دو طرف مرگ بر بهشتی می‌گفتند و ایشان هم با همان لبخندشان سر تکان می دادند و از میان شعار‌دهندگان رد می شدند و بعد آنان را دعوت می کردند تا در جلسه شرکت کنند و اگر سوال و انتقادی دارند در فضای گفت‌وگو مطرح کنند. 
 
وی با اشاره به اینکه شهید بهشتی با این برخورد توانستند آن فتنه و جریانی که با انقلابی نمایی می خواست خط امام را از بین ببرد را بی‌اثر کند، گفت: خدا ایشان را رحمت کند. درس‌های زیادی از ایشان گرفتیم و بسیاری از این تجربیات، راهنمای ما در گذر از مشکلات انقلاب بود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها