امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۸:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 91887
تاریخ انتشار: ۷ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۴۷
تعداد بازدید: 25
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اندیشکده «کارنگی» در تحلیلی در خصوص «باید‌ها و نبایدها در آینده همکاری اروپا با ایران» ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، اندیشکده «کارنگی» در تحلیلی در خصوص «باید‌ها و نبایدها در آینده همکاری اروپا با ایران» می‌نویسد: با وجودی که گزینه نظامی هنوز روی میز مانده است و اسرائیل هنوز لفاظی‌های خصمانه‌ای می‌کند اما هرگونه نبردی با ایران در وهله کنونی غیر محتمل است. موفقیت در توافق مقدماتی با ایران جایگاه اروپا را به عنوان یک عامل دیپلماتیک جهانی نشان داد.

این گزارش در ادامه می‌نویسد: در واقع با اقدامات اسرائیل و لفاظی‌های تل‌آویو و آمریکا و بعضا کشورهای حاشیه خلیج فارس، اروپا توانایی خود را در برقراری پلی بین طرفین و ادغام آن‌ها در معامله‌ای همه جانبه نشان داده است.

اندیکشده کارنگی عدم وجود سیاست جامع در اتحادیه اروپا را از نقاط منفی ذکر کرده و می‌نویسد: اروپا حتما باید ایران را به عنوان عاملی فراتر از منطقه  و در حد منافع جهانی نگاه کند و نه در حد تنها یک فرصت.

در ادامه این تحلیل آمده است: ایران نقش مهمی را در چالش‌های منطقه‌ای ایفاء می‌کند از جمله ثبات در افغانستان و عراق، مقابله با قاچاق مواد مخدر و خاتمه بخشیدن به ناآرامی‌ها در سوریه. در نتیجه اروپا باید با هرگونه تلاش جهت خروج ایران در حل تعارض‌های بین المللی مقابله کند.

اندیشکده کارنگی در بخشی دیگر می‌نویسد: همچنین اروپا در تعامل با ایران باید به اقدامات قاطعانه‌تری در زمینه عدم انتشار سلاح‌های کشتار جمعی دست بزند.

اروپا باید در زمینه حقوق بشر و گفتگو با ایران ،این مورد را در مرکز سیاست خارجی خود بگنجاند. اتحادیه اروپا در این مورد بهتر است تا با ایجاد پایگاه اینترنتی فارسی زبان اطلاعات به روز شده‌ای در اختیار داشته باشد.
انتهای پیام/ی
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها